POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Chrom

Chrom to niezbędny dla naszego organizmu mikroelement, który jest on obecny w centrach aktywnych wielu enzymów. Jego najważniejszą funkcją jest pobudzanie trzustki do produkcji insuliny. Ponadto ułatwia przenikanie przenikanie glukozy do komórek i zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę. Z tego powodu niedobór chromu może prowadzić do rozwoju cukrzycy u osób dorosłych. Z kolei utrzymywanie go na odpowiednim poziomie w połączeniu z aktywnością fizyczną pomoże w redukowaniu masy ciała.

 

Ale na tym nie koniec. Chrom obniża stężenie całkowitego cholesterolu i jego frakcji LDL przy jednoczesnym zwiększaniu frakcji HDL. Stymuluje syntezę kwasów tłuszczowych oraz łagodzi bóle głowy i zmniejsza rozdrażnienie.

 

Najlepszym źródłem chromu są drożdże piekarskie (0,56mg/100g), jabłka (0,03mg/100g), gotowana wołowina (0,04mg/100g) oraz jaja (0,025mg/100g). Pamiętaj, że witamina C pomaga w wykorzystaniu chromu przez nasz organizm, natomiast produkty zawierające fosfory (np. napoje gazowane) utrudniają jego wchłanianie.

 

Objawy niedoboru chromu to ból głowy, zmęczenie, lęk oraz wzrost poziomu cukru i cholesterolu we krwi.
SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera