POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Selen

 

Selen - niezbędny mikroelement dla naszego organizmu, który musi być dostarczony wraz z dietą. Niestety jego zawartości w żywności jest różna ze względu na jego zawartość w glebie - gleby na terenie Polski są uważane za ubogie w selen.

 

Najważniejszą funkcją selenu jest tworzenie peroksydazy glutationowej - enzymu będącego silnym antyoksydantem, który chroni czerwone krwinki i błony komórkowe przed wolnymi rodnikami. Ponadto, wraz z innymi przeciwutleniaczami chroni serce przed wolnymi rodnikami oraz pomaga w walce z depresją i przemęczeniem. Natomiast podawanie selenu u osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów, złagodziło objawy u 40% chorych.

 

Co ciekawe, według badań przeprowadzonych przez międzynarodową grupę naukowców, suplementacja selenem może zmniejszyć ryzyko zachorowania na pewne rodzaje raka (w szczególności wątroby, prostaty, jelita grubego i płuc). Selen wzmacnia układ odpornościowy poprzez zwiększenie ilości limfocytów i makrofagów oraz wspiera nasz organizm w walce przed opryszczką i półpaścem.

 

Dzienna dawka selenu to 55 mikrogramów i jego niedobory są bardzo rzadkie. Konieczność jego suplementacji zwykle występuje u palaczy, mieszkańców terenów ubogich w selen, osób pozostających na całkowitym żywieniu pozajelitowym i osób z ciężkimi uszkodzeniami funkcji wchłaniania (np. osoby chore na Leśniowskiego-Croha)

 

Źródłem selenu są: zboża, mięso, jaja, nabiał, ryby i skorupiaki. Natomiast najwyższą bioprzyswajalnością charakteryzuje się selen pozyskiwany z drożdży. Jego wchłanianie poprawiają białka oraz witaminy A, E i C.
 

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Selen

Data dodania: 24-09-2015

Selen na męskie problemy

Data dodania: 24-09-2015

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera