POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Magnez

Pomimo tego, że magnez to jeden z najbardziej pospolitych pierwiastków na ziemi, który powinien obficie występować w żywności to bardzo powszechne użycie nawozów sztucznych i konserwantów do żywności znacznie ograniczyło jego faktyczną ilość w naszym pożywieniu. Do tego wszystkiego dochodzą czynniki takie jak: picie kawy, niewydolność nerek, stres i antykoncepcja hormonalna, które z kolei zwiększają nasze zapotrzebowanie na ten niezwykle ważny dla naszego organizmu pierwiastek.

 

Czemu magnez jest tak ważny? Cóż. Pewnie dlatego, że jest składnikiem kości, uczestniczy w przekazywaniu sygnałów w układzie nerwowym, usprawnia pracę szarych komórek i przyczynia się do zaopatrywania komórek mózgu w składniki odżywcze, bierze udział w przemianie białek i łuszczy, utrzymuje nasz układ krążenia w dobrej kondycji, poprawia jakość snu i pomaga w leczeniu przewlekłego zmęczenia, łagodzi bóle mięśni oraz pomaga w leczeniu kontuzji … i wiele więcej.  

 

Skutki niedoboru magnezu są równie liczne jak ilość procesów fizjologicznych, w których bierze udział. Głównymi objawami niedoboru magnezu są: osłabienie pracy serca, zaburzenia snu, drgania jednej z powiek, bolesne skurcze łydek, rozdrażnienie i lęk oraz trudności w koncentracji i bóle głowy.

 

Produkty bogate w magnez to: kakao (4,2g/kg), kasza gryczana (2,2g/kg), fasola biała (1,7g/kg), czekolada gorzka (1,7g/kg), orzechy laskowe (1,4g/kg), płatki owsiane (1,3g/kg), ciecierzyca (1,2g/kg) i groch (1,2g/kg).

 

Nadmiar magnezu w organizmie zdarza się bardzo rzadko ze względu na fakt, że im więcej magnezu w naszym organizmie tym słabiej jest wchłanialny. Ponadto jest on rozpuszczalny w wodzie i jego nadmiar jest wypłukiwany przez nerki.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Poziom magnezu a miażdżyca naczyń krwionośnych

Czy poziom magnezu jest ściśle związany z występowaniem miażdżycy naczyń krwionośnych?

Data dodania: 04-05-2016

aKtóry magnez najlepiej się wchłania?

Naprawdę świetny film wyjaśniający, które formy magnezu są najlepiej wchłanialne. Zobaczcie sami.

Data dodania: 04-05-2016

Co warto wiedzieć o magnezie?

Czemu sól morska jest zdrowsza od soli kamiennej? Czy wysokie dawki magnezu są skuteczne? Jak dużo magnezu jest w naszym pożywieniu? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele więcej znajdzciecie w wywiadzie z dr Janem Pokrywką. 

Data dodania: 04-05-2016

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera