POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Wapń

Wapń to jeden z głównych składników mineralnych wykorzystywanych przez nasz organizm. Jest on głównym składnikiem budującym nasze kości i zęby. Szacuje się, że całkowita ilość wapnia to około 1,4% masy naszego ciała, z czego 99% to forma związana w kościach (hydroksypatyt). Reszta wapnia występuje w postaci zjonizowanej w płynie śródkomórkowym oraz pozakomórkowym.

 

Ta zjonizowana postać wapnia bierze udział m.in w krzepnięciu krwi, skurczu mięśni szkieletowych i gładkich oraz mięśnia sercowego, przewodzi impulsy bioelektryczne i bierze udział w budowie niektórych hormonów.

 

Niedobory wapnia zwykle są spowodowane zaburzeniami wchłaniania bądź ubogą dietą. Pamiętajmy, że dieta obfita w białko oraz sód przyczynia się do nadmiernego wydalania wapnia wraz z moczem. Długotrwałe niedobory wapnia u dzieci mogą być przyczyną zmniejszenia masy kostnej oraz osteoporozy. Początkowe, małe niedobory wapnia objawiają się najczęściej skurczami mięśni, bólem stawów i drętwieniem kończyn, a daleko posunięte niedobory są często przyczyną utraty uzębienia, zaburzeń snu, zaburzeń krzepliwości krwi, łamliwości kości oraz zaburzeń rytmu serca.

 

Natomiast nadmiar wapnia objawia się zaparciami, nudnościami i brakiem apetytu. Zaczynają się również formować kamienie nerkowe a cynk i żelazo przestają być wchłaniane.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera