POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

C - Witamina

Witamina C (kwas askorbinowy) ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowanie naszego organizmu. Pomimo tego, że obecnie jesteśmy w stanie ją syntetycznie wyprodukować, kilka badań pokazało, że witamina C występująca naturalnie w pożywieniu jest zdecydowanie lepiej przyswajalna.

 

Witamina C jest naturalnym antyoksydantem, który przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia. I choć wzmacnia nasz układ układ odpornościowy, pomimo powszechnej opinii, nie jest lekiem na przeziębienie. Nie mniej, regularne jej spożywanie zmniejsza ryzyko zachorowania na przeziębienie, szczególnie u osób bardzo aktywnych fizycznie.

 

Pozytywnie wpływa na nasz układ krążenia uszczelniając i wzmacniając naczynia krwionośne. Obniża ciśnienie tętnicze oraz uczestniczy w wytwarzaniu czerwonych krwinek. Są również badania, które pokazują, że regularne jej spożywanie zmniejsza ryzyko udaru mózgu o 42%.

 

Co ciekawsze, dożylne podawanie witaminy C w dużych dawkach razem z lekami przeciwnowotworowymi, przyspieszyło zabijanie komórek nowotworowych oraz złagodziło efekty uboczne chemio oraz radtioterapii. Naukowcy zaznaczają, że odgrywa ona istotna rolę w walce z nowotworami ponieważ zwiększa aktywność komórek NK oraz limfocytów T i B.

 

Niestety, nasz organizm jest pozbawiony umiejętności wytwarzania witaminy C, dlatego tak ważna jest prawidłowa dieta. Dodatkowo, problem z nią jest taki, że jest bardzo wrażliwa na światło, temperaturę i utlenianie. Gotowanie, smażenie i suszenie warzyw i owoców powoduje utratę aż 70% zawartej w nich witaminy C. Dietetycy zalecają jedzenie surowych owoców i jak najmniej przetworzonych warzyw.

 

Czym się objawia jej niedobór? Szybciej się męczymy, nie mamy apetytu, mamy skłonność do występowania siniaków i wszelkie rany goją się znacznie wolniej. W ostateczności, poważne niedobory witaminy C mogą doprowadzić do szkorbutu oraz chorób wywołanych uszkodzeniami oksydacyjnymi.

 

Osoby starsze, bardzo aktywne fizycznie, kobiety w ciąży i karmiące, cukrzycy, palacze papierosów oraz osoby będące pod częstym wpływem silnego stresu będą posiadały zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C.

 

Nasuwa się jeszcze jedno pytanie. Czy da się ją przedawkować? Nie jest to takie łatwe. Ponieważ witamina C jest rozpuszczalna w wodzie, nasz organizm jej nie gromadzi i z łatwością może być wydalona wraz z moczem i potem. Jednak - spożywanie jej w dużych ilościach drogą doustną, przysporzy nam problemów w postaci biegunek, nudności, wymiotów i bólu brzucha.

 

Co jeśli jesteśmy w trakcie leczenia i pragniemy je wzmocnić dużymi dawkami witaminy C bez obaw o nieporządane efekty? Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie znalezienie witaminy C zamkniętej w liposomach. Liposomalna witamina C pomija przemiany zachodzące w przewodzie pokarmowym i go nie podrażnia. Do tego, dostarczana jest bezpośrednio do komórek.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Niezwykłe właściwości witaminy C - Jerzy Zięba

Czy witamina C leczy przeziębienie? Czy może nam zaszkodzić? W jakich ilościach powinniśmy ją spożywać? 

Data dodania: 26-04-2016

Czym jest witamina C? Fragment wykładu Jerzego Zięby.

Jesteście ciekawi czym jest witamina C, czym jest lewoskrętna witamina C i ile powinnismy jej spożywać? Zobaczcie sami.

Data dodania: 26-04-2016

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera