POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Choroba wieńcowa

Choroba wieńcowa (inaczej choroba niedokrwienna serca) jest objawem przewlekłych zaburzeń w dostawie tlenu i substancji odżywczych do komórek naszego serca. Jest to najczęstsza choroba układu krążenia osób po 50 roku życia.  

 

Miażdżyca tętnic to najczęstsza przyczyna choroby wieńcowej (aż 90% przypadków). Znaczne zwężenie tętnic skutecznie upośledza przepływ krwi, która powinna zaopatrywać nieustannie pracujące serce. we wszystkie potrzebne składniki. Przyczyną może być również m.in.: niedokrwistość, niewydolność oddechowa, nadczynność tarczycy czy nadciśnienie tętnicze.

 

Najczęstszym objawem choroby wieńcowej jest tzw. “klasyczny ból wieńcowy”. Jest to niezwykle silny ból w klatce piersiowej, występujący najczęściej podczas wchodzenia po schodach, który całkowicie ustępuje gdy się zatrzymujemy. Innym sposobem jest przeprowadzenie 24h badania EKG, podczas którego można wykryć charakterystyczne dla niedokrwienia zmiany.

 

Leczenie choroby wieńcowej oparte jest na zapobieganiu. Trzeba zmienić dietę na ubogą w tłuszcze zwierzęce, sypiać o regularnych porach i unikać stresu. Regularna i nieforsowna aktywność fizyczna również wyjdzie nam na zdrowie. Cały sekret polega na tym, aby wspierać nasz układ krążenia i nie dokładać więcej “ciężaru” naszemu wspaniałemu sercu.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera