POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Blizny

Blizny są naturalnym następstwem rozmaitych skaleczeń. To jak będzie wyglądać nasza blizna zależy do rodzaju skaleczenia, miejsca w którym się zraniliśmy oraz skłonności naszego organizmu do bliznowacenia.

 

Typy blizn:

  • Blizny zwykłe - powstające np. po cięciach operacyjnych. Na początku są zgrubiałe, czerwone i swędzące, ale po pewnym czasie miękną, bledną i przestają być odczuwalne. Ten typ blizn, oprócz uczucia dyskomfortu nie będzie powodował większych problemów. Jeśli są bardziej rozległe i uległy już całkowitemu zasklepieniu możemy smarować je żelem, aby przyspieszyć proces gojenia. Ten typ blizn może kształtować się nawet do roku od skaleczenia, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

  • Blizny przerosłe - tworzą się w chwili gdy w jakiś sposób zostaje przerwany proces gojenia się rany (np. poprzez jej rozdrapywanie bądź infekcję). Ten typ blizn traci na swojej elastyczności,a ponieważ powinniśmy unikać nadmiernego rozciągania skóry, aby ponownie nie zaburzyć procesu regeneracji skóry może ona być poważnym utrudnieniem jeśli występuje np. w okolicach zgięć łokcia czy kolana. W takim przypadku specjalne plastry na blizny mogą okazać się niezbędne.

  • Blizny zanikowe - tworzą się z powodu wywarzania niewystarczającej ilości tkanki łącznej potrzebnej do całkowitej regeneracji skóry. Z wyglądu przypominają małe dołki i bardzo często są wynikiem trądziku młodzieńczego bądź ospy.

  • Przykurcze bliznowate - powstają po urazach, które spowodowały obszerny ubytek skóry. Gdy brzegi zrastają się dochodzi do przykurczu, który ogranicza zakres ruchu w stawach. Leczenie tego rodzaju blizn jest trudne i zależne od jej umiejscowienia oraz czasu jaki upłynął od zranienia.

  • Bliznowce (inaczej keloidy) - powstają zwykle z powodu nadmiernej produkcji kolagenu, który jest produkowany podczas gojenia się ran. Mają wygląd różowych wybrzuszeń oraz często są większe niż pierwotna rana i bolesne w dotyku.

 

Pamiętaj, że blizna nigdy nie będzie miała naturalnego koloru skóry, ponieważ w jej tkankach brak naturalnego pigmentu.
SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera