POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Polipy szyjki macicy

Polip jest strukturą, która powstaje z rozrostu tkanki wyścielającej dany narząd. Ponieważ szyjka macicy jest zbudowana z dwóch różnych tkanek jesteśmy w stanie wyróżnić dwa rodzaje polipów szyjki macicy. Polip włóknisty w którego budowie przeważa tkanka włóknista oraz polip gruczolakowaty, który jest zbudowany głównie z tkanki gruczołowej.

 

Przyczyny powstania polipów szyjki macicy nie są do końca znane. Najczęściej rozwijają się u kobiet w okolicy 40 roku życia i przypuszcza się, że do powstania przyczyniają się zaburzenia hormonalne. Nadmiar hormonu stymulującego wzrost tkanek wyścielających szyjkę macicy (estradiolu) i niski poziom progesteronu.

 

Najczęstsze objawy polipów szyjki macicy:

  • dłuższe i bardziej obfite miesiączki,

  • lekkie krwawienia podczas stosunku

  • bóle w okolicy podbrzusza wynikające ze skurczów macicy starającej pozbyć się polipa

 

Pamiętaj, że większość polipów nie wywołuje objawów. Niektóre można wykryć podczas badania ginekologicznego, a inne przebywające głębiej można wykryć wyłącznie za pomocą przezpochwowego badania USG. Polipy są łagodnymi zmianami, które nie zalicza się do stanów przedrakowych. Nie mniej po usunięciu polipa (co nie jest obciążającym dla pacjentki zabiegiem) powinno dać się go do analizy w celu sprawdzenia czy nie ma w nim zmian rakowych. Takie zmiany odnajduje się w zaledwie małym odsetku polipów.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE
Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera