POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona jest schorzeniem atakującym system nerwowy, spowodowanym utratą substancji zwanej dopaminą oraz zaburzeniem proporcji ilościowej dopaminy i acetylocholiny. Utrata dopalimy powoduje zaburzenia w przewodzeniu impulsów w nerwach kontrolujących mięśnie, wywołując drgania mięśni, głównie rąk i głowy.

 

Objawy choroby Parkinsona narastają powoli na przestrzeni wielu lat. Na początku osoba chora zaczyna robić się powolna, a jej ruchy stają się niezgrabne. Zaczynają pojawiać się problemy z pisaniem i spowolnieniu ulegają procesy psychiczne. Ostatecznie pojawiają się problemy z wykonywaniem prostych czynności ruchowych (wstawanie z łóżka itp.). Bardzo często wczesne objawy Parkinsona, są mylone z objawami reumatyzmu, bądź starszego wieku.

 

Pomimo tego, że choroba ta nie jest śmiertelna, to poważnie pogarsza jakość życia. Pomimo tego, że nie znamy jeszcze skutecznego sposobu leczenia tej choroby, to prawidłowa dieta oraz ciągła rehabilitacja pomagają spowolnić postępowanie choroby i zachować sprawność na dłużej. Zwróć uwagę, aby w diecie znajdowały się witaminy z grupy B, witamina C i E, lecytyna oraz minerały (magnez, wapń i fosfor).

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera