POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Nerki

Nerki są niezwykle ważnym dla naszego organizmu narządem pełniącym rolę wydalniczą, regulującą i endokrynną. Ich prawidłowe funkcjonowanie warunkuje zdrowie całego organizmu, a jego poważne upośledzenie może prowadzić do śmierci.

 

Najważniejsze funkcje nerek:

  • usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii,

  • ponowna absorpcja niezbędnych składników odżywczych z moczu,

  • regulowanie ciśnienia tętniczego krwi,

  • równoważenie pH krwi,

  • produkcja aktywnej postaci witaminy D3.

 

To czy nasze nerki są wydolne w swojej pracy decyduje tzw. współczynnik przesączania kłębuszkowego, którego spadek jest efektem zniszczenia czynnych nefronów (podstawowych jednostek funkcjonalno-strukturalnych nerki). Ponieważ nasze nerki wyróżniają się niezwykle wysoką funkcjonalnością, zniszczeniu musi ulec aż 75% ich miąższu, aby wystąpiły poważne zaburzenia wynikające z ich upośledzenia. Oznacza to, że do tego momentu nie odczujemy żadnych objawów chorobowych i jedna zdrowa nerka całkowicie wystarczy dla zachowania zdrowia organizmu. 

 

Jeśli jednak już dojdzie do niedoczynności, to niewydolne nerki nie są w stanie dostatecznie oczyścić krwi i poradzić sobie z nadmiarem wody. Dochodzi do stopniowego wzrostu stężenia produktów przemiany materii i toksyn we krwi, przez co pozostałe organy i tkanki przestają prawidłowo funkcjonować.

 

Są dwa rodzaje niewydolności nerek:

  • Ostra niewydolność nerek (bądź ostre uszkodzenie nerek) - jest nagłym pogorszeniem w funkcjonowaniu nerek i jest stanem odwracalnym.

  • Przewlekła niewydolność nerek - jest stanem nieodwracalnego uszkodzenia kłębuszków nerkowych, który wymaga leczenia w celu utrzymania chorego przy życiu (najczęściej polega na transplantacji nerki bądź dializach). Najczęstszymi przyczynami zniszczeń kłębuszków nerkowych są: cukrzycowa choroba nerek, choroby kłębuszków nerkowych, choroby cewkowo-śródmiąższowe, torbiele nerek.

Sok na problemy z nerkami nr 1

Data dodania: 26-08-2015

Sok na problemy z nerkami nr 2

Data dodania: 26-08-2015

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera