POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Kuracja zasadowa

Brak energii, problemy skórne, słabe włosy i paznokcie oraz złe samopoczucie - to najczęstsze objawy zakwaszenia organizmu.

 

Funkcjonowanie naszego organizmu jest uwarunkowane od bardzo delikatnej równowagi kwasowo-zasadowej. Pomimo, że w naszym żołądku znajduje się niezwykle silny kwas potrzebny do trawienia białek, to reszta naszego organizmu potrzebuje lekko zasadowego środowiska do prawidłowego funkcjonowania. W normalnych warunkach pH naszej krwi wynosi 7,37, lecz jedzenie produktów kwasotwórczych i zanieczyszczone jelita może w znaczny sposób obniżać jej pH.

 

Gdy poziom pH naszej krwi spada (czyli jej odczyn jest bliżej kwasowego) wtedy nasz organizm najczęściej zaczyna używać zmagazynowanego w naszym organizmie wapnia do ponownego przywrócenia równowagi. Jeśli ta sytuacji pędzie się powtarzała może dojść do wielu problemów zdrowotnych związanych m.in. z niedoborem wapnia.

 

Jak odkwasić organizm? Po pierwsze zaprzestań spożywania produktów silnie kwasotwórczych - są to m.in. kawa, alkohol, białe pieczywo, cukier i produkty słodzące, napoje gazowane, gotowe posiłki i posiłki z mikrofali. Następnie włącz więcej produktów alkalicznych: wszystkie warzywa i soki warzywne, herbaty ziołowe, kasza gryczana i jaglana, dynia, migdały, słonecznik, soczewica, wszelakie kiełki, awokado, olej lniany, olej z wiesiołka, olej z ogórecznika, cytryna, limonka, grejpfrut i rabarbar.

 

Uwaga: bardzo istotna jest równowaga między produktami kwasotwórczymi i alkalizującymi. Spożywanie produktów tylko i wyłącznie alkalizujących nie będzie na dłuższą metę korzystne dla naszego zdrowia (choć tygodniowa kuracja może przynieść bardzo ciekawe rezultaty). Idealna dieta powinna składać się w 70% zz produktów alkalizujących i 30% z produktów kwasotwórczych. Dzięki temu nasz organizm będzie mógł bez problemu trawić i zachowa odpowiednie pH.

 

Pamiętaj - kwas żołądkowy jest niezwykle istotny! Jeśli chcąc odkwasić organizm pijesz np. sok z cytryny czy herbaty ziołowe pamiętaj, aby zachować przynajmniej 30 minutowy odstęp między piciem a posiłkiem, ponieważ neutralizują kwas żołądkowy bez którego trawienie białek jest niemożliwe, a drożdżaki łatwiej się namnażają.

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera