POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Tężec

Tężec jest chorobą powodowaną przez beztlenowe bakterie (Clostridium tetan), znajdujące się najczęściej na brudnych i zardzewiałych przedmiotach, w ziemi i odchodach zwierząt.

 

Do zakażeń dochodzi najczęściej podczas drobnych skaleczeń brudnymi bądź zardzewiałymi przedmiotami. Bakterie po przedostaniu się do organizmu zaczynają produkować w miejscu infekcji silne toksyny (tetanospazimnę, tetanolizynę i fibrynolizynę) uszkadzające centralny układ nerwowy, wywołując objawy ze strony układu nerwowego. Czas od infekcji do pojawienia się pierwszych objawów to około 2 tygodnie.

 

Objawy zakażenia tężcem:

Ciało wygina się w łuk, kark sztywnieje, chory nie może otworzyć ust (szczękościsk), mięśnie brzucha, pleców i twarzy napinają się, występuje zmienne tętno i gorączka, skurcz mięśni krtani i klatki piersiowej może spowodować uduszenie.

 

Leczenie tężca u ludzi przebiega w warunkach szpitalnych na oddziale intensywnej terapii. Głównym elementem jest oczyszczenie zakażonego miejsca oraz podanie antytoksyny.

 

Bardzo istotne są szczepienia przeciwtężcowe, które powinny być regularnie powtarzane w interwałach nie dłuższych niż 10 lat.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE
Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria

Proponowana terapia

Data dodania: 24-10-2015

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera