POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Świnka

Świnka jest infekcją wirusową, która atakuje ślinianki przyuszne (między uchem a kością szczęki). Infekcja wywołuje obrzęk, a przez to dyskomfort w okolicy szyi, ucha, kości szczęki.

 

Źródłem zakażenia jest chory człowiek, a okres wylęgania choroby to około dwa, trzy tygodnie.  Pomimo powszechności tej choroby prawie 40% infekcji przebiega bezobjawowo. Ze względu na powszechne szczepienia ilość zachorowań wśród dzieci

znacznie spadła, występują one głównie nieszczepione dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

 

Objawy świnki: są widoczne 2-3 tygodnie po ekspozycji, wtedy pojawia się gorączka (38–39,5°C) i obrzęk w okolicy ślinianek przyusznych. Widoczne staje się zaczerwienienie i obrzęk przewodów ślinowych oraz często infekcji towarzyszą bóle uszu.

 

W leczeniu świnki wykorzystuje się wyłącznie leki objawowe, ponieważ antybiotyki są nieskuteczne. Najczęściej stosowane są leki przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Objawy powinny ustąpić samoistnie, nie powodując powikłań. Organizm osoby, która raz zachorowała na świnkę, uodparnia się na nią na całe życie.

 

Stosuje się wyłącznie leczenie objawowe (leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe), dietę lekkostrawną; w zapaleniu jądra – korzystne jest wyższe ułożenie jądra, a w przypadkach z silnymi bólami – także leki przeciwzapalne. Zakażenie wirusem świnki nie stwarza ryzyka nadkażeń bakteryjnych. Antybiotyki są nieskuteczne.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE
Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera