POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

P - Witamina

Witamina P to szereg związków z grupy flawonoidów, które odpowiadają za żółty kolor cytrusów. Została odkryta w 1936 roku przez Alberta Szent-Gyorgyi (odkrywcy witaminy C), który początkowo myślał, że jest ona również witaminą.


Witamina P poprawia wchłanianie witaminy C, uczestniczy w procesach utleniania i rozkładu węglowodanów, aminokwasów i kwasów tłuszczowych. Uczestniczy w procesach krwiotwórczych i chroni ścianki naczyń włosowatych. Ponadto reguluje poziom cukru we krwi oraz sprzyja utrzymywaniu odpowiedniego poziomu dobrego cholesterolu. Dobroczynnie wpływa na nasz stan psychiczny i spokojny sen.


Ponieważ poprawia wchłanianie witaminy C - razem pomogą chronić twój organizm przed przeziębieniem i infekcjami. Polecana jest dla osób z krwawiącymi dziąsłami i u których siniaki powstają nawet przy najmniejszych urazach.

 

Najwięcej witaminy P znajdziemy w cytrynach, pomarańczach, grejpfrutach, wiśniach i jeżynach. Jest ona rozpuszczalna w wodzie, a jej nadmiar wydalany przez nerki. Pomimo, że nie ustalono jej dziennego zapotrzebowania przyjmuje się że dziennie powinniśmy dostarczyć 20 mg tej witaminy,

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera