POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

P - Witamina

Witamina P to szereg związków z grupy flawonoidów, które odpowiadają za żółty kolor cytrusów. Została odkryta w 1936 roku przez Alberta Szent-Gyorgyi (odkrywcy witaminy C), który początkowo myślał, że jest ona również witaminą.


Witamina P poprawia wchłanianie witaminy C, uczestniczy w procesach utleniania i rozkładu węglowodanów, aminokwasów i kwasów tłuszczowych. Uczestniczy w procesach krwiotwórczych i chroni ścianki naczyń włosowatych. Ponadto reguluje poziom cukru we krwi oraz sprzyja utrzymywaniu odpowiedniego poziomu dobrego cholesterolu. Dobroczynnie wpływa na nasz stan psychiczny i spokojny sen.


Ponieważ poprawia wchłanianie witaminy C - razem pomogą chronić twój organizm przed przeziębieniem i infekcjami. Polecana jest dla osób z krwawiącymi dziąsłami i u których siniaki powstają nawet przy najmniejszych urazach.

 

Najwięcej witaminy P znajdziemy w cytrynach, pomarańczach, grejpfrutach, wiśniach i jeżynach. Jest ona rozpuszczalna w wodzie, a jej nadmiar wydalany przez nerki. Pomimo, że nie ustalono jej dziennego zapotrzebowania przyjmuje się że dziennie powinniśmy dostarczyć 20 mg tej witaminy,

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE
Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera