POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Opryszczka

Istnieje 5 typów wirusa opryszczki. Najczęstszymi są Herpes I i II. Herpes jest wirusem, który wnika do żywych komórek i przeprogramowuje je tak, by pracowały dla niego. Bardzo często wirus pozostaje w stanie uśpienia aż do chwili, gdy układ immunologiczny człowieka słabnie i wtedy zaczyna uszkadzać organizm.

 

Jeśli masz opryszczkę zachowaj ostrożność, ponieważ wirus po przedostaniu się do oka może powodować ślepotę. Dlatego tak ważne jest mycie rąk po dotknięciu wysypki. Ponadto jeśli Herpes simplex II zaatakuje kobietę w ciąży, może spowodować ciężkie wady wrodzone płodu.

 

Herpes I pojawia się przede wszystkim na ustach, oczach i nosie. Może być przeniesiony przez pocałunek lub kontakt z inną osobą.

 

Herpes II przenoszony jest przez kontakt seksualny i zazwyczaj ujawnia się u mężczyzn na penisie, a u kobiet w pochwie i jej okolicach, powodując dyskomfort, swędzenie, podrażnienie i gorączkę.

 

Objawy opryszczki:

na ogół pojawiają się na skórze, wywołując silny ból na zaatakowanym obszarze, ponieważ działa na zakończenia nerwów czuciowych.

 

Pamiętaj!

Herpes typu I i II jest bardzo zakaźny. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z zainfekowanym obszarem i skonsultować się z lekarzem.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera