POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Mięśniaki i włókniako-mięśniaki macicy

Mięśniak to niezłośliwy nowotwór złożony z komórek mięśniowych (mięśniak) lub włókien gładkich (włókniakomięśniak). Szacuje się, że około 25% kobiet ma włókniakomięśniaki, które mogą znajdować się w różnych miejscach macicy.

 

Mięśniaki powstają na skutek samoistnego dzielenia się komórek mięśniowych macicy. Choć przyczyny tego zjawiska nie są ostatecznie wyjaśnione, ustalono jednak, że proces ten stymulowany jest przez hormony, zwłaszcza przez zwiększone wydzielanie estrogenów.

 

Mówiąc prosto estrogeny stymulują rozwój mięśniaków, a progesteron ma działanie odwrotne. Nie znaczy to jednak, że normalna równowaga poziomu estrogenów i progesteronu w krwi oznacza brak wpływu na powstawanie mięśniaków. Chodzi o to, że miejscowe zmiany poziomu estrogenów w macicy często wcale nie są wykrywane we krwi, lub poziom ich jest tylko nieznacznie podwyższony.

 

Objawy:

  • nieregularne, obfite miesiączki,

  • krwawienie między miesiączkami,

  • w przypadku dużych guzów, ból w miednicy mniejszej

  • uczucie ucisku na pęcherz i częstomocz

 

Leczenie mięśniaków polega na ich chirurgicznym usunięciu. Technika usunięcia jest zależna od lokalizacji i ilości mięśniaków, wieku kobiety i jej chęci do zajścia w ciążę w przyszłości.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera