POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Miedź

Miedź jest niezbędna dla życia wielu organizmów. W naszym ciele bierze udział m.in w tworzeniu się czerwonych krwinek i tkanki łącznej, przesyłaniu impulsów nerwowych, produkcji hormonów miejscowych wpływających na czynności serca i ciśnienie tętnicze, wchłanianiu i transporcie żelaza, transporcie tlenu do komórek oraz co najważniejsze, wchodzi w skład dysmutazy ponadtlenkowej, enzymu o działaniu antyoksydacyjnym chroniącego błony komórkowe przed wolnymi rodnikami.

 

Odpowiednie spożycie miedzi pomoże chronić twój organizm przed chorobami serca i układu krążenia oraz poprawi pamięć i koncentrację. Dzienne spożycie miedzi powinno mieścić się w przedziale 2-3mg dla osób dorosłych, 1-2mg dla dzieci do lat 10 oraz 0,4 -0,7mg dla niemowląt.

 

Produkty spożywcze bogate w miedź to: wątroba cielęca (15mg/100g), ostrygi (1-8mg/100g), ziarna sezamu (7,5mg/100g), drożdże piekarskie (5mg/100g), kakao (3,8mg/100g), kalmary (2,1mg/100g), ziarna słonecznika (1,8mg/100g), ziarna dyni (1,4mg/100g).

 

Jeśli w twoim domu znajduje się miedziana instalacja wodna - pamiętaj, że woda zimna będzie miała mniejszą zawartość miedzi niż ciepła.

 

Objawy niedoboru miedzi to problemy z koncentracją i pamięcią, nadpobudliwość ruchowa oraz kruche i łamliwe paznokcie. Poważne niedobory miedzi mogą prowadzić do niedokrwistości. Wchłanianie miedzi w przewodzie pokarmowym blokowane jest przez białka mleka i jaj oraz przez warzywa zawierające duże ilości związków siarki. Warto zapamiętać, że cynk całkowicie blokuje wchłanianie miedzi - dlatego używając suplementów z cynkiem powinniśmy upewnić się, że nie posiadamy deficytów miedzi.

 

Przypadki nadmiaru miedzi w organizmie występują zdecydowanie rzadziej i objawiają się w postaci bólu mięśni i żołądka, mdłości, zaburzeń pracy wątroby, serca i płuc. W przypadku zatrucia miedzią podaje się mleko i jaja, aby dostarczyć albuminy.

 

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Pod miedzianą tarczą bezpieczniej

Czy miedź powinna wrócić do naszego codziennego życia?

Data dodania: 12-05-2016

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera