POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Kwercetyna

Kwercetyna - flawonoid o właściwościach antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych i immunomodulujących. Stał się szerzej znany z powodu “paradoksu francuskiego”. Okazało się, że Francuzi pomimo spożywania dużych ilości sera i alkoholu charakteryzowali się niską zachorowalnością na choroby serca. To właśnie kwercetyna znajdująca się w czerwonym winie zapobiegła chorobom układu krwionośnego i obniżyła stężenie LDL (złego cholesterolu) chroniąc naczynia krwionośne przed złogami miażdżycowymi.

 

Ponadto ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, prowadzono badania nad wpływem kwercetyny w chorobach zapalnych takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, miażdżyca tętnic, zapalenie prostaty oraz pęcherza moczowego i nowotwory. Okazało się, że kwercetyna w raz z wybranymi mikroskładnikami oraz bioflawonoidami cytrusowymi znacząco obniżała różne markery zapalenia ogólnoustrojowego dając lepszy wynik niż ibuprofen.

 

Ale na tym nie koniec ponieważ kwercetyna ma spore znaczenie w utrzymaniu dobrej kondycji naczyń krwionośnych oraz w zapobieganiu zakrzepom (poprzez obniżenie gęstości krwi). Działa antyalergicznie ze względu na swoje właściwości hamujące uwalnianie histaminy w komórkach. Odpowiada za prawidłową absorpcję witaminy C oraz zapobiega jej niszczeniu w organizmie.

 

Co ciekawe okazało się, że kwercetyna może mieć wpływ na hamowanie proliferacji komórek nowotworowych. I choć nie znamy szczegółów dalszych badań to American Cancer Society podało informację, że środek zawierający kwercetynę trafił do pierwszej fazy badań klinicznych. Teraz pozostało czekać na wyniki.


Kwercetynę znajdziemy głownie w owocach takich jak jagody, winogrona, truskawki i jabłka oraz warzywach takich jak cebula i jarmuż. Dziennie powinniśmy zjadać około 25mg kwercetyny. 

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE
Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera