POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Kurkuma

Kurkuma (Curcuma longa) to tropikalna roślina pochodząca z Azji Południowo-Wschodniej, która od pradawnych czasów jest używana zarówno jako lekarstwo i przyprawa jak i barwnik. Od ponad 4000 lat jest istotnym elementem kultury wedyjskiej w Indiach, gdzie miała pewne znaczenie religijne.


To co nas najbardziej w niej interesuje to jej właściwości lecznicze. Odpowiada za nie zawarty w niej naturalny składnik zwany kurmuminą (bądź kurkumin), której zawartość w świeżym kłączu wynosi zaledwie od 3 do 5%.


Według ostatnich badań kurkumina jest jedną z czołowych substancji antynowotworowych, która modyfikuje DNA komórek rakowych prowadząc do ich obumierania. Naukowcy z Centrum Badań w Huston udowodnili, że osoby spożywające ¼ łyżeczki kurkumy dziennie chorują na nowotwory do 10 razy rzadziej, pomimo życia w zanieczyszczonym środowisku!


Niestety, spożywanie samej kurkumy nie przyniesie nam żadnych efektów, ponieważ kurkumina nie wchłania się w przewodzie pokarmowym. Aby tak się stało, musimy ją spożywać w połączeniu z papryką bądź czarnym pieprzem, które spotęgują wchłanianie kurkuminy.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Kurkuma i kurkumina - właściwości i działanie

Jedną z przyczyn, dla których kurkumina tak dobrze wpływa na tak szerokie spektrum chorób, są jej bardzo silne właściwości przeciwzapalne.

Data dodania: 06-05-2016

Kurkuma - najlepsze zioło do walki z nowotworami i skutkami udarów.

W tym artykule znajdziecie kilka rad jak zapobiegać udarowi mózgu. Kilka słów o właściwościach kurkumy i o tym jak nowo wyodrębiony z kurkuminy związek wpływa regenerację komórek po udarze mózgu oraz jak kurkumina wpływa na komórki nowotworowe.

Data dodania: 22-04-2016

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera