POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Krzem

Krzem to drugi, zaraz po tlenie, najbardziej powszechny pierwiastek na ziemi. Nasz organizm potrzebuje dziennie około 20-30 mg krzemu, który dostarczany jest wraz z dietą. Najwięcej krzemu znajdziemy w kaszy gryczanej, skrzypie polnym, pokrzywie, otrębach, razowym chlebie i wodzie źródlanej.

 

Jaka jest rola krzemu w organizmie? Krzem usuwa substancje toksyczne z komórek, uszczelnia naczynia włosowate oraz poprawia elastyczność i przepuszczalność naczyń krwionośnych. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i pomaga w usuwaniu jej stanów zapalnych i podrażnień. Przyspiesza wzrost włosów i ogranicza ich wypadanie. Ponadto odgrywa istotną rolę w tworzeniu struktur kości, chrząstek i tkanki łącznej - z tego powodu często jest polecany przez lekarzy osobom po przebytych złamaniach i zabiegach chirurgicznych na kościach, aby przyspieszyć ich zrosty. Wzmacnia również nasz układ odpornościowy w walce z zakażeniami.

 

Niedobory krzemu mogą prowadzić do:

  • przedwczesnego starzenia się skóry i problemów skórnych

  • rozdwajania końcówek, łamliwości i wypadania włosów

  • kruchością i łamliwością paznokci

 

Poważne niedobory mogą prowadzić do pogorszenia się stanu kości i stawów. Jak do tej pory nie zanotowano niepożądanych skutków wywołanych nadmiarem krzemu w organizmie.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera