POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Kamica nerkowa

W ciągu minuty przez nasze nerki przepływa 1200 ml krwi z czego 15% jej objętości przesącza się do kanalików nerkowych w postaci tzw. moczu pierwotnego. W nerkach przefiltrowywana zostaje woda, jony sodowe, potasowe, chlorowe, wodorowe, fosforanowe i siarczanowe oraz niektóre związki organiczne takie jak mocznik czy glukoza.

 

Jeśli stężenie związków mineralnych przekracza próg rozpuszczalności w organizmie, zaczynają się tworzyć osady i kamienie, które zwykle wydalane są z moczem. Problem zaczyna się w chwili, gdy kamień zalega w drogach moczowych (najczęściej w miedniczce nerkowej) i stopniowa zaczyna się powiększać prowadząc do postępującego uszkodzenia miąższu nerki w skutek zastoju moczu i zakażenia.

 

Objawy kamicy nerkowej:

  • ostry ból w okolicy lędźwiowej (promieniujący w kierunku pęcherza i zewnętrznej części uda)

  • nudności i wymioty

  • wzdęcia

  • obecność krwi w moczu

 

Jeśli mamy kamicę nerkową ważne jest picie dużych ilości moczopędnych płynów oraz stosowanie produktów pomagających rozszerzyć drogi moczowe, w celu ułatwienia wypłukiwania kamieni. Dieta oraz skuteczne leczenie kamicy nerkowej jest uzależnione od typu schorzenia oraz wielkości kamieni, dlatego bardzo istotne są dokładne badania moczu i USG.


Jeśli jeden z domowników ma atak kamicy nerkowej w celu doraźnej pomocy możesz podać mu środek rozkurczowy (np. No-spa) i przeciwbólowy oraz położyć na lędźwiach ciepły termofor. Nie mniej nie zapomić zadzwonić po lekarza.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Kamica nerkowa

Data dodania: 24-09-2015

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera