POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Choroba Hodgkina

Choroba Hodgkina (inaczej Chłoniak Hodgkina bądź ziarnica złośliwa) jest chorobą nowotworową układu chłonnego. Stanowi on 1% przypadków nowotworów złośliwych o około 30% przypadków chłoniaków u ludzi. Z obserwacji wynika, że największą zapadalność notuje się u osób między 15 a 30 rokiem życia, oraz w okolicy 55 roku życia.

 

Głównym objawem choroby Hodgkina jest powiększenie węzłów chłonnych (95% przypadków). Rozmiar powiększonych węzłów jest różny, od ledwo wyczuwalnych powiększeń, po zmiany gdzie powiększenie węzła jest na tyle duże, że zaczyna on uciskać na sąsiednie struktury. Choroba, może zaatakować dowolny węzeł chłonny, nie mniej najczęściej są to węzły szyjne i śródpiersiowe (około 60% przypadków), następnie pachowe (około 30% przypadków), a najrzadziej atakowane są węzły pachwinowe i zaotrzewnowe (około 10%).

 

Powiększenie węzłów chłonnych w obrębie śródpiersia może być przyczyną duszności i kaszlu, natomiast powiększenie w okolicy zaotrzewnowej może powodować ból brzucha, zaparcia, wzdęcia oraz trudności w oddawaniu moczu.

 

Pocieszający jest fakt, że na przestrzeni lat poczyniono olbrzymie postępy w leczeniu tego rodzaju chłoniaka i aż 90% chorych jest w stanie całkowicie się z niego wyleczyć.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera