POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Betaina HCL

Pomiędzy zdrowiem naszego organizmu a prawidłowym przyswajaniem substancji odżywczych możemy praktycznie postawić znak równości. To właśnie od tego czy prawidłowo strawimy i przyswoimy rozpuszczone w żołądku pokarmy zależy czy nasz organizm będzie w stanie otrzymać wszystkie niezbędne substancje odżywcze. I pomimo tego, że nasz organizm najlepiej funkcjonuje w środowisku lekko zasadowym (o pH 7,36), to w naszym żołądku musi występować naprawdę silny kwas (optymalnie między 1 a 2 pH), który trawi białka i wyciąga z pokarmu wszystkie niezbędne substancje odżywcze.

 

Niestety bardzo często mylimy objawy niedokwaśności żołądka z nadkwaśnością żołądka. Odczucie w okolicach żołądka jest takie same, lecz przy niedokwaśności (z powodów braku wystarczającej ilości substancji odżywczych) mamy łamliwe paznokcie, często mrużymy oczy w słońcu i cierpimy na nocną ślepotę bądź jesteśmy anemiczni, brakuje nam witaminy B12, pojawiają się wzdęcia i gazy. Co więcej, sięgając wtedy po leki zobojętniające pogarszamy stan swojego zdrowia, ponieważ bardzo często nasz żołądek po nich jest wyłączony z pracy na 24h. Co więcej badania pokazują, że takie leki niewłaściwie użyte mogą się przyczynić do poważnych ubytków wapnia w organizmie prowadząc do rozwoju osteoporozy.

 

Pamiętaj, że pomimo tego, że nasz żołądek jest niewielki (o pojemności 1,5L) i do tego nie jest całkowicie wypełniony sokami trawiennymi. Nie mniej w ciągu dnia jest w stanie wyprodukować ich aż 2,5L. Ponadto śluzówka naszego żołądka jest bardzo cienka - ma zaledwie 1 milimetr, ale w 98% składa się z wody. Dlatego tak istotne jest prawidłowe nawodnienie organizmu zanim będziemy starali się podnieść kwasowość w naszym żołądku.

 

Dlaczego napisaliśmy o tym wszystkim? Dlatego, że Betaina HCL może być używana jest do podnoszenia kwasowości naszego żołądka. Betaina HCL po rozpuszczeniu w żołądku produkuje kwas solny w ilości ¼ masy zażytego preparatu. Jeśli spożyjemy zbyt dużą ilość betainy to odczujemy ciepło w żołądku. To znak, że trzeba zmniejszyć jej spożycie. Betainę HCL spożywaj zawsze z posiłkiem i nigdy na pusty żołądek.

 

Pamiętaj, jeśli masz zakażenie układu moczowego, betainę powinieneś stosować bardzo ostrożnie, bo może podrażnić pęcherz. Będzie również potrzebna konsultacja ze swoim lekarzem jeśli jesteś w trakcie przyjmowania aspiryny, ibuprofenu i kortykosteroidów, ponieważ dość mocno kolidują one z kwasem solnym. Nie mogą stosować jej również dzieci. Dla nich, aby podnieść kwasowość żołądka wystarczy ocet jabłkowy (i tylko taki) w niewielkich ilościach.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Przez żołądek do zawału i chorób przewlekłych

Jerzy Zięba w wykładzie o żołądku, zgadze, kwasie żołądkowym, refluksie i chorobach przewlekłych.

Data dodania: 02-06-2016

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera