POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Kręgosłup

Dolegliwości kręgosłupasą liczne i zróżnicowane. Przez kręgosłup przechodzi blisko 20 milionów włókien nerwowych. Niektóre z nich dostarczają informację do mózgu, inne z mózgu do mięśni, jelit, narządów wewnętrznych i ogólnie całego organizmu. Nerwy te wychodzą z tyłu kręgosłupa i obejmują cały organizm.


Zła postawa, stres, gwałtowne ruchy, uraz w wyniku upadku, niewłaściwe żywienie lub spanie na niewygodnym materacu może spowodować pojawienie się trzech rodzajów dolegliwości:

  • Przemieszczenie, czyli jeden z kręgów przemieszcza się ze swojego miejsca w stosunku do innych kręgów. Jest to najczęstsza dolegliwość, zachodzi w 70% przypadków.
  • Wypadnięcie krążka międzykręgowego, tzw. dysku (krążki między kręgowe są zbudowane z chrząstki i są typem amortyzatora między każdymi dwoma kręgami).
  • Przepukliną nazywamy utratę kształtu i wysunięcie się krążka międzykręgowego spomiędzy kręgów.


Każda z tych dolegliwości może spowodować ucisk pęczków nerwowych, przechodzących przez kręgosłup, przyczyniając się do powstania wielu dolegliwości: bólów brzucha, bólów głowy, pleców oraz stanu znanego jako rwa kulszowa.


Objawy:

  • Ból pleców bardzo często pojawia się u starszych osób.

  • Ból spowodowany przez którąkolwiek z wymienionych powyżej przyczyn dotyczy zazwyczaj górnej części pleców, (dotykając krążków międzykręgowych między krążkami szyjnymi 5,6 i 7), utrudniając przyjmowanie na dłuższy czas pozycji siedzącej.

  • Inna powszechna dolegliwość pojawia się przy podstawie kręgosłupa (krążki między kręgami lędźwiowymi 3, 4 i 5), utrudniając poruszanie się lub przyjmowanie na dłuższy czas pozycji stojącej. Bóle te zazwyczaj są ostre i nagłe; szczególnie w dolnej części pleców. Ból ten może być spowodowany przez ucisk nerwu kulszowego i promieniować na całą nogę.


Przyczyny:

Są liczne - upadek, zła postawa podczas pracy czy nauki. Spanie na niewygodnym materacu, wypadek, uraz przy uprawianiu sportu lub ćwiczeń fizycznych, guz, infekcja, otyłość, stres. Deformację lub dolegliwości kręgosłupa mogą także spowodować niektóre choroby kości, stawów i mięśni, np. osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera