POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Jelita

Większość problemów jelitowych występuje z powodu jedzenia szkodliwych pokarmów. Następujące rodzaje pokarmów i sposoby przyrządzania żywności mają silnie drażniące  działanie na ochronną wyściółkę śluzową w całym przewodzie pokarmowym: martwe, przetworzone, napromieniowane, rafinowane, smażone w głębokim tłuszczu, gotowane w kuchence mikrofalowej oraz konserwowane produkty spożywcze.

 

Niezwykle kwasotwórcze produkty spożywcze, takie jak mięso, ryby, drób, jaja, ser, cukier rafinowany, sól kuchenna, czekolada, cukierki, soki owocowa z kartonów, kawa, alkohol, napoje gazowane i doustne leki farmaceutyczne również podrażniają śluzówkę jelit. Ponieważ ciało nie jest zainteresowane ani zdolne do trawienia i wykorzystania czegoś, co jest potencjalnie szkodliwe dla krwi i komórek, wiele z tych produktów podlega przemianom biochemicznym, znanym jako fermentacja i gnicie.

 

Samo jelito grube może być domem dla ponad 700 różnych gatunków bakterii, które normalnie pomagają w prawidłowej utylizacji odpadów. Jednak, gdy zaczyna się fermentacja i gnicie dużych ilości źle strawionego jedzenia, naturalnie obecne mikroorganizmy niszczące rozprzestrzeniają się i produkują nadmierne ilości toksycznych substancji, które mogą podrażniać lub uszkadzać śluzówkę jelit. Śluzówka ta jest niejako wewnętrzną skórą, której celem jest ochrona krwi przed zatruciem. Regularne wystawianie jej na zakwaszające i podrażniające czynniki, typu kwas fosforowy i inne dodatki chemiczne zawarte w coli, może prowadzić do powstania jątrzących się ran i perforacji ścianki jelita.

 

Jako naturalny efekt uboczny naprawy takich wewnętrznych ran, wydzielana jest z nich ropa. Ropa jest obumarłą materią komórkową zawierającą mnóstwo bakterii. Jeśli usuwanie ropy z rany zostanie zablokowane, może dojść do powstania zatrucia miejscowego, a po przeniknięciu toksyn do krwiobiegu, powstania szoku septycznego lub nawet śmierci.

 

Według medycyny Chińskiej jelita są fundamentem naszego zdrowia, dlatego tak istotna jest odpowiednia dieta i styl życia oraz dbanie o prawidłowe ich funkcjonowanie.

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera