POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Candida

Zdrowy układ pokarmowy zamieszkuje ponad 400 różnych gatunków bakterii mających tysiące swoich odmian. Nasza delikatna flora jelitowa, która składa się, z bakterii i drożdżaków może być bardzo łato zniszczona poprzez użycie antybiotyków. Jednym z najczęstszych skutków ubocznych antybiotyków stosowanych przeciwko infekcjom jest nadmierny rozwój drożdżaków Candida albicans- naturalnych i wręcz niezbędnych mieszkańców naszych jelit.

 

Mylne jest przekonanie, że Candida albicansjest głównym wrogiem naszego organizmu i dlatego powinno się ją usunąć za pomocą wszelkich dostępnych nam środków. Jest to dalekie od prawdy.

 

Drożdżaki Candida albicanssą jednym z podstawowych mikroorganizmów występujących w naszym ciele, i określane są  jako organizmy “saprofityczne”, czyli rozkładające martwą i potencjalnie toksyczną tkankę. Pomaga także w rozkładzie cukru.

 

Kiedy trawienie węglowodanów jest niepełne lub osłabione, drożdżaki Candida intensywnie namnażają się zjadając ich nadmiar. Candida rozprzestrzenia się tylko po to, aby pomóc organizmowi uniknąć poważnego kryzysu toksyczności, a problem z ich nadmierną obecnością zazwyczaj znika samoczynnie, w miarę jak nasz organizm odtruwa się.

 

W normalnych warunkach Candida, zamieszkująca przeważnie w błonach śluzowych, jest trzymana w ryzach przez bakterie takie jak Lactobactillus acidophilus i Bifido (tzw. bakterie probiotyczne), W naszym jelicie znajdują się ogromne ilości różnych pożytecznych bakterii i jedna trzecia naszego kału składa się właśnie z nich. Co więcej, nie mogli byśmy bez nich przetrwać. Nie mniej, gdy w naszym jelicie znajdują się nadmierne ilości niestrawionych węglowodanów, szkodliwych odpadów oraz uszkodzonych lub martwych komórek, zapotrzebowanie na destrukcyjne rodzaje bakterii (w przeciwieństwie do bakterii prebiotycznych) wzrasta. Gdy w takiej sytuacji zaczynami przyjmować antybiotyki (szczególnie szerokopasmowe) zabijające określone mikroby odpowiedzialne za zakażenia, zabijamy również ten ostatnie probiotyczne bakterie.

 

To właśnie ten moment, w którym Candida staje się najbardziej szkodliwa. Brak prebiotycznych bakterii, daje warunki do nadmiernego rozmnażania się drożdżaków Candidy. Zaczynają one wtedy osiadać na ściankach jelit i przemieniać się w grzyby odżywiające się delikatnymi błonami jelit. Candida, która zmieniła się z drożdżaka (pożytecznej dla nas postaci) w grzyb staje się tym większym problemem im dłużej pozwalamy na jej obecność. Stopniowo będzie ona niszczyć błony jelit, pozwalając aby enzymy, wydzielane przez Candidę do trawienia tkanek, substancje toksyczne z niestrawionego jedzenia i drożdżaki Candidy przedostawały się do krwiobiegu.

 

Nadmierna ilość Candidy powoduje napady “wilczego głodu”, problemy z prawidłową perystaltyką jelit, przyczynia się do zatrzymywania wody, pogarsza nasz stan emocjonalny (bezsenność, niepokój, depresja), pogarsza stan skóry, obciążą wątrobę i może przyczynić się do infekcji dróg moczowych i pęcherza.

 

No dobrze, ale jak sobie radzić jeśli już wiemy, że mamy zdecydowanie zbyt dużą ilość Candidy? Zacznij od ponownego ustanowienia prawidłowej flory jelitowej. Najpierw usuń pokarmy, które mogły nie być prawidłowo trawione (mówimy tutaj o rybach, mięsie i ich przetworów orazwszystkichproduktach zawierających rafinowany cukier), a następnie dodaj sezonowe warzywa, ryż basmati (najlepiej pełnoziarnisty), fasolę, soczewicę oraz płatki owsiane i inne produkty pełnoziarniste. Potrzebne będzie również picie dużej ilości świeżej wody i herbat ziołowych o gorzkim smaku (np. zielona herbata czy Pau d’Arco). Celem tego wszystkiego jest dostarczenie błonnika, który oprócz stymulowania jelit do pracy jest naturalną pożywką dla bakterii prebiotycznych i pomocy organizmowi w stopniowym oczyszczaniu. Możesz również sięgnąć po prebiotyki takie jak: FOS (fruktooligosacharydy), które przyspieszą namnażanie dobroczynnych bakterii oraz alg (np. chlorella i spirulina), które pomogą związać toksyny i odzywić organizm.

 

Pamiętaj, że Candida jest częścią twojej naturalnej flory jelitowej i najrozsądniej jest po prostu dbać o zdrową dietę każdego dnia. 

Jerzy Zięba - Candida

Data dodania: 23-06-2016

Sok na candide

Data dodania: 26-08-2015

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera