POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Koncentracja

Koncentracja to umiejętność skupiania uwagi na jednej czynności przez dłuższy czas. W czasach współczesnych koncentracja jest kluczową umiejętnością, którą wymagamy już od wczesnych lat.

 

Nasze problemy z koncentracją mogą mieć wiele przyczyn. Po pierwsze naszą uwagę mogą odciągać bodźce odbierane z otoczenia (hałas, migające światło). Po drugie każdy z nas ma inny temperament i wykazuje różną odporność na stres, który w znacznym stopniu może wpływać na naszą umiejętność koncentracji. Dla niektórych silne czynniki stresowe mogą być mobilizujące, a dla innych wręcz przeciwnie, całkowicie rozbijać koncentrację. Nie tylko stres ale i inne silne emocje (zarówno pozytywne jak i negatywne) mogą nas dekoncentrować, dlatego jeśli jesteś osobą emocjonalną warto poszukać kilku skutecznych technik relaksacyjnych, które pomogą Ci odprężyć umysł i ustabilizować oddech.

 

Kolejną przyczyną zaburzeń koncentracji może być brak snu. Tak jak możemy dużo zjeść, a następnego dnia pościć bez dużych problemów, tak nie jesteśmy w stanie “wyspać się na zapas”. Sen jest niezwykle ważną czynnością dla naszego mózgu, ponieważ w jego trakcie “oczyszcza” się on z nadmiaru informacji jakie odebrał w ciągu dnia oraz regeneruje zerwane połączenia nerwowe i tworzy nowe. Co więcej, czas potrzebny do całkowitego wyspania się jest sprawa indywidualna dla każdego z nas. Niektórzy są wypoczęci już po 6 godzinach, a inni potrzebują 9 godzin i więcej. Pamiętaj, że dzieci potrzebują zdecydowanie więcej czasu na sen niż dorośli i zbyt wczesne pobudki z pewnością nie przyczynią się do poprawy ich wyników w nauce.

 

Nie możemy również zapomnieć o diecie, która może mieć wiele do powiedzenia w tym temacie. Po pierwsze nasz mózg do swojej pracy używa cukru, ale karmienie go cukrem prosty jest słabą strategią ponieważ efekt będzie równie szybki jak krótki. Pełnowartościowy posiłek składający się z węglowodanów złożonych zdecydowanie lepiej odżywi całe nasze ciało i umysł. A jeśli chcemy “podkręcić” zwoje umiejętności poznawcze powinniśmy szukać pokarmów bogatych w witaminy z grupy B, magnez, potas i kwasy tłuszczowe w dobrej proporcji.

 

Tak jak dieta, może przyczynić się do poprawy naszej kondycji umysłowej tak i może ją niszczyć. Kofeina i nikotyna działają p[pobudzająco więc mogą na chwilę poprawić naszą koncentrację, lecz używane codziennie odniosą wręcz odwrotny skutek.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera