POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Ostroga piętowa

Wielu z nas nie dostrzega jak niesamowitą konstrukcją są nasze stopy. Składają się one prawie z 30 różnych kości, wytrzymują ogromne obciążenia i pozwalają nam biegać i tańczyć przez wiele lat. 


Nic więc dziwnego, że największą naszą obawa jest powstanie ostrogi piętowej. Kilkumilimetrowych wyrostków na podeszwowej stronie kości piętowej, które powodują stan zapalny rozcięgna podeszwowego. To właśnie stan zapalny jest źródłem bólu, który bardzo często jest tak silny, że poważnie ogranicza lub całkowicie uniemożliwia nam poruszanie się.

 

Jak powstaje ostroga piętowa?

Nadmierne obciążanie stopy wynikające z nadwagi, niewygodnego obuwia, niewyleczonej kontuzji bądź intensywnego wysiłku fizycznego niepoprzedzonego rozgrzewką powoduje mikrourazy, które przyczyniają się do powstania stanów zapalnych w obszarze przytwierdzenia rozcięgna podeszwowego do kości. Takie nieustannie trwające stany zapalne, z biegiem czasu prowadzą co powstania mikrozwapnień, które krok po kroku, przekształcają się w to co nazywamy ostrogą piętową.

 

Objawy ostrogi piętowej:

  • Ból w okolicy pięty pojawiający się najpierw wyłącznie gdy stopa jest przeciążona, następnie pojawia się przy każdym kroku, aż do chwili, gdy ból pojawia się nawet w chwilach spoczynku.

 

Jak leczyć ostrogę piętową?

Dziesiątki historii na rozmaitych forach mówiących o nieskuteczności leczenia ostrogi piętowej wytworzyło pewne przekonanie, że jest nieuleczalna. Nic bardziej mylnego, wyleczalność ostrogi piętowej metodami nieoperacyjnymi wynosi 90%. Problemem jest, czas trwania leczenia, które bardzo często trwa aż rok i zanim dobiegnie końca większość ludzi się poddaje.

 

Co do leczenia chirurgicznego to jest ono wykonywane tylko w przypadku, gdy wcześniejsze leczenie nie przyniosło naprawdę żadnych rezultatów. Wynika to z faktu, że taki zabieg polega na częściowym przecięciu rozcięgna podeszwowego w celu zmniejszenia obciążenia przenoszonego na przyczep. Efektem tego jest niestety bardzo często jest płaskostopie podłużne. Leczenie chirurgicznie zwykle nie przewyższa w efektach leczenia zachowawczego. 

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera