POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Endometrioza

Szacuje się, że endometrioza występuje u około 10% miesiączkujących kobiet. Choroba ta charakteryzuje się pojawieniem komórek typowych dla macicy (tzw. endometrium) w innych miejscach poza macicą. Najczęściej powstają one w jajowodzie, jajniku czy pochwie, ale istnieją przypadki gdzie wystąpiły w jelitach, pęcherzu moczowym czy płucach.

 

Pomimo dynamicznego rozwoju medycyny, cały czas nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić przyczyn i mechanizmów powstawania endometriozy. Jedna z teorii zakłada, że krew menstruacyjna przemieszcza się przez jajowody do jamy otrzewnej i mamy odczynienia z tzw. wstecznym miesiączkowaniem. Inna teoria (metaplazji) mówi, że niezróżnicowane komórki pod wpływem różnych czynników przekształcają się w komórki endometrium.

 

Ze względu na rozmaite miejsca występowania komórek endometrium, objawy endometriozy są bardzo różne. Może być to ból w czasie współżycia, przewlekłe bóle w obrębie miednicy, bóle owulacyjne, przewlekłe zmęczenie, krwiomocz czy krwawienie z przewodu pokarmowego. Ponadto, z powodu powikłań jakie wywołuje endometrioza mogą pojawić się zaburzenia płodności oraz ryzyko poronienia jest zdecydowanie wyższe. Weź pod uwagę, że siła bólu często nie odzwierciedla wielkości i stopnia zaawansowania endometriozy.

 

Diagnoza endometriozy wymaga bardzo dokładnego wywiadu choroby, badania ginekologiczne oraz badanie ultrasonograficzne. Często warto również sięgnąć po badanie tomografii komputerowej lub rezonans magnetyczny.

 

Leczenie endometriozy może być chirurgiczne, farmakologiczne bądź skojarzone. Wybór i przebieg leczenia jest uzależniony od wieku, zaawansowania choroby, lokalizacji ognisk endometrium, pragnienia zajścia w ciążę oraz reakcji na wcześniejsze leczenie.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Sok na endometriozę

Data dodania: 26-08-2015

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera