POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Nadżerka szyjki macicy

Nadżerka jest niezwykle powszechnym problemem dotykającym większość kobiet. Nie wywołuje ona charakterystycznych objawów, które dawały by jednoznaczną diagnozę. Nie mniej w niektórych przypadkach nadżerkom mogą towarzyszyć upławy o nieprzyjemnym zapachu, pieczenie i swędzenie okolic intymnych i krwawienia podczas stosunku płciowego.

 

Wyróżniamy dwa rodzaje nadżerek:

  • Nadżerka prawdziwa (ektopia): jest obszarem z ubytkiem w ochronnej pokrywie nabłonka, do którego dochodzi w wyniku urazu mechanicznego lub chemicznego, bądź w skutek toczących się stanów zapalnych.

  • Nadżerka rzekoma (erytroplakia): jest zastąpieniem nabłonka charakterystycznego dla części pochwowej szyjki macicy, nabłonkiem występującym w kanale szyjki macicy. Jest to najczęstsza postać nadżerki, której przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, częste infekcje pochwy, duża ilość partnerów seksualnych oraz liczne porody.

 

Aby móc odróżnić nadżerkę rzekoma od prawdziwej są potrzebne badania cytologiczne i kolposkopowe. Dopiero wyniki tych dwóch badań mogą dać twojemu lekarzowi wgląd w dalszą diagnozę.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera