POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Łojotok

Łojotok objawia się w postaci nadmiernego wydzielania łoju przez skórę. Jego przyczyną są najczęściej zaburzenia hormonalne wieku dojrzewania i zaburzenia przemiany. Innymi możliwymi przyczynami mogą być: dieta bogata w tłuszcze i węglowodany oraz niedobory witamin (A, E, B2, PP i C).

 

Objawy łojotoku:

  • szybkie przetłuszczanie się włosów,

  • żółta i lśniąca skóra twarzy,

  • możliwy łupież, który z czasem przechodzi w tłusty łupież (łupież łojotokowy),

  • możliwe rozwinięcie trądziku pospolitego oraz różowatego.

 

Jeśli mamy łojotok, to po pierwsze musimy przyjrzeć się naszej diecie i wykluczyć bardzo tłuste produkt zwierzęce, cukier, ostre przyprawy i alkohol). Następnie włączyć więcej soli mineralnych oraz surowych warzyw (zawierają błonnik i witaminę C), które pomogą w pracy jelit i uzupełnią niedobory witamin. W razie potrzeby możemy również sięgnąć po suplementy z witaminami A, E oraz B kompleks.

 

Stres odgrywa znaczą rolę w zmianach łojotokowych, dlatego powinno się ograniczyć sytuacje stresowe. Istotną rolę odgrywa również właściwe dotlenienie organizmu, dlatego sport na świeżym powietrzu jest bardzo wskazany, a palenie papierosów surowo zabronione.

 

Ponadto w trakcie leczenia łojotoku warto zwrócić uwagę na używane kosmetyki. Powinno się unikać tłustych, zatykających pory kosmetyków oraz szamponów i żeli pod prysznic, które przesuszają skórę głowy i zmuszają ją tym samym do intensywnej produkcji sebum.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE
REUMOSEEN
190.00 PLN
PULMOSEEN
218.00 PLN
YAMSEEN
163.00 PLN

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera