POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Łuszczyca

Łuszczyca jest chorobą polegającą na zbyt szybkim rozmnażaniu się i nieprawidłowym dojrzewaniu komórek naskórka, przez co dochodzi do intensywnego rogowacenia niektórych obszarów na skórze. Choroba ta nie jest zakaźna.


Objawy:

  • Na skórze pojawiają się zmiany w kolorze czerwonym, pokryte perłowymi łuskami. Są wrażliwe, mogą krwawić. Pojawiają się na łokciach, kolanach, ramionach, rękach, nogach, klatce piersiowej, brzuchu, pachwinach, szyi, uszach.

  • Paznokcie rąk i stóp tracą połysk, stają się sztywne i łamliwe.

 

Przyczyny łuszczycy:

Nie są znane, jakkolwiek łuszczyca z pewnością ma podłoże psychosomatyczne, ponieważ zmiany często pojawią się w sytuacjach stresowych. Ze schorzeniem tym wiąże się utrata wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (t.j. Omega-3, Omega-6 i Omega -9). Prawidłowy rozwój komórek uzależniony jest od wpływu dwóch substancji, tzw. cyklicznego AMP oraz GMP. Jeżeli równowaga między tymi substancjami zostaje zburzona, rozwój komórek naskórka wymyka się spod kontroli i w rezultacie pojawia się łuszczyca.

 

Stwierdzono, że zachwianie tej równowagi mogą spowodować toksyczne aminokwasy, pojawiające się w efekcie nieprawidłowego trawienia białek (powodowanego przez bakterie). Powstawanie tych toksycznych substancji blokuje i pomaga zapobiegać łuszczycy witamina A (beta-karoten).

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera