POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Migrena

Migrena jest uciążliwym, pulsującym bólem jednej strony głowy, trwającym od 4 do 72 godzin. W dużo większym stopniu (bo 2,5 raza częściej) dotyka kobiet niż mężczyzn w średnim wieku. Migreny u dzieci do 12 roku życia oraz osób starszych występują zdecydowanie rzadziej (około 5% ogółu).

 

Migreny charakteryzują się zmienną częstotliwością występowania i natężeniem bólu, który nasila się pod wpływem silnych emocji i wysiłku fizycznego. Atak migreny mogą poprzedzać ubytki w polu widzenia, “mroczki” przed oczami, niedowład i niezdolność do mówienia (afazja).

 

Ważnym czynnikiem warunkującym występowanie migreny są geny. Aż 70% chorych zanotowało przypadki migreny w rodzinie i potwierdza to tezę, że predyspozycje do choroby są dziedziczne.

 

Ponieważ nie istnieją leki mogące zapobiec występowaniu migren, jedynym sposobem leczenia jest leczenie objawowe. Najczęściej wykorzystuje się selektywne i nieselektywne leki przeciwmigrenowe, leki działające na nieswoisty ośrodki przeciwbólowe i leki uspokajające.

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera