POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Hemoroidy

Hemoroidy lub guzki krwawnicze są rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi przebiegającymi w miękkiej tkance, znajdującej się w wewnętrznej części odbytnicy. Uszczelniają one kanał odbytu i pozwalają panować nad oddawaniem stolca i gazów. Problem zaczyna się w chwili, gdy owe guzki wypełnione są nadmiernie krwią i nie są w stanie całkowicie się z jej opróżnić. W miarę zalegania starej krwi rozwija się stan zapalny, który obejmuje nie tylko guzki krwawnicze ale i tkanki odbytu. W takiej sytuacji zaczynamy mówić o chorobie hemoroidalnej czy też żylakach odbytu.

 

Żylaki odbytu mogą rozwinąć się u każdej osoby, której brakuje ruchu i prowadzi siedzący tryb życia. Do ich rozwoju przyczynia się również w dużej mierze dieta uboga w błonnik, która zmusza jelita do dużo cięższej pracy. Mogą one się również rozwinąć w trakcie ciąży bądź po intensywnym porodzie. Nie mniej, becna medycyna nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi co dokładnie jest przyczyną hemoroidów.

 

Objawy choroby hemoroidalnej zależą od tego czy dotyczy ona hemoroidów wewnętrznych czy zewnętrznych. Nie mniej, u wielu chorych odczuwalne będą wszystkie objawy.

 

Hemoroidy zewnętrzne:

  • silny ból, który ustępuje po 2-3 dniach (wywołany zakrzepem)

  • nabrzmienie bolącego miejsca utrzymujące się kilka tygodni

  • swędzenie w okolicy odbytu (wywołane podrażnieniem skóry wokół sporego hemoroidu)

 

Hemoroidy wewnętrzne:

  • krwawienie z odbytu podczas lub zaraz po wypróżnianiu (bezbolesne; krew jasnoczerwonego koloru widoczna na papierze toaletowym)

  • świąd w okolicy odbytu

  • nietrzymanie stolca

  • wydzielina śluzowa

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Sok na hemoroidy

Data dodania: 26-08-2015

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera