POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Odchudzanie

Odchudzanie jest niebywale rozległym i trudnym tematem. Zapewne wiele osób próbując zrzucić zbędne kilogramy, raz po raz sięgało po różne diety, których efektem był powrót do poprzedniej wagi.  


Amerykańska organizacja The National Weight Registry stworzyła pojęcie “skuteczna redukcja masy ciała”. Według niego osoby, którym udało się obniżyć swoją masę ciała o 10%, a następnie utrzymać niższą wagę przez co najmniej rok, skutecznie i zdrowo schudły. Trzeba zaznaczyć, że udało się to tylko 20% osób, którzy zaczęli się odchudzać.

 

Czemu tak się dzieje? Czy diety, są nieskuteczne, albo jesteśmy genetycznie stworzeni do bycia otyłymi? Po części tak jest, ale powinniśmy sobie zadać poważniejsze pytania.

 

Czy dieta została dobrana specjalnie dla mnie? Czy dieta była uzupełnieniem zmian w moim stylu życia, czy nieprzemyślaną próbą szybkiego schudnięcia?

 

W tym miejscu warto powiedzieć, że nasz organizm jest mechanizmem samoregulującym się, który na podstawie czynników wewnętrznych i zewnętrznych stara się dostosować do środowiska, w którym egzystuje.

 

Jeśli przez wiele lat zjadamy więcej kalorii niż spalamy w ciągu dnia lub zjadamy produkty, których nie trawimy, bądź są toksyczne. To nasz organizm przyjmuje to za “normę” i stara się dostosować do tego stanu rzeczy. Bardzo często systematycznie powiększa tkankę tłuszczową, aby magazynować nadmiar kalorii, bądź neutralizuje toksyny wiążąc je z wodą i odkładając w rozmaitych tkankach.

 

Jeśli chcąc schudnąć zmieniamy swoją dietę i utrzymujemy ją tylko przez miesiąc lub dwa, a następnie wracamy do starego sposobu odżywiania.Nasz organizm automatycznie wraca do starych “norm” i doświadczamy tego co powszechnie jest nazywane efektem “jojo”. Warto podkreślić, że odchudzając się na własną rękę i stosując bardzo restrykcyjne diety, możemy poważnie sobie zaszkodzić.

 

Jeśli chcesz się odchudzić skutecznie, a co najważniejsze zdrowo, to po pierwsze przygotuj się na zmiany w swoim trybie życia i sposobie myślenia. Następnie znajdź dietetyka, który stworzy dietę specjalnie dla ciebie, mając na uwadze długoterminowe zmiany a nie szybkie efekty. Kolejnym krokiem będzie znalezienie sobie aktywności fizycznej, która daje ci radość z wykonywania. Jest to kluczowe, ponieważ ma ona stać się częścią twojego życia, a nie pokutą za grzechy. Pamiętaj, że pierwszy miesiąc będzie najtrudniejszy, ponieważ zmiana nawyków trwa około 30 dni, po upływie których wszystkie zmiany będą stopniowo coraz bardziej naturalne.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE
DRUGA MŁODOŚĆ SUPERMANA
promocja
39.90 35.91 PLN
ODŻYWIANIE DLA ZDROWIA
promocja
84.90 76.41 PLN
FUSHU GUGGUL BIO 60 KAPS.
nowość
99.00 PLN

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera