POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Reumatyzm

Reumatyzm to bardzo szerokie określenie obejmujące różne choroby zapalne tkanek łącznych o podłożu autoimmunologicznym. Pod określeniem reumatyzmu możemy znaleźć aż 200 różnych chorób podzielonych na 10 różnych grup głównych i mniejsze podgrupy.

 

Powodem dla którego tak wiele różnych chorób nazywamy powszechnie “reumatyzmem” są wspólne objawy - bóle i obrzęk stawów oraz częste ograniczenie ich ruchomości.

 

Ponieważ rozmawiamy o całeju grupie chorób mamy doczynienia również z całą grupą czynników, które mogą być ich przyczynami. Najczęściej są to jednak przyczyny o podłożu genetycznym, zaburzenia w funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz nowotwory

 

Jak rozpoznać reumatyzm?

Osoba chora najczęściej ma bardzo podwyższone OB (wskaźnik zachodzenia procesów zapalnych) oraz wysokie stężenie białek ostrej fazy (tzw. CRP, białek produkowanych przez w przypadku infekcji). Osoby chore mogą również mieć objawy anemii oraz obniżoną ilość białych krwinek. Ostatecznie stosuje się badania RTG, aby zlokalizować możliwie zachodzące zmiany w tkankach.

 

Ponieważ nie udało się opracować skutecznej metody leczenia reumatyzmu a zmiany, które zaszły w stawach są nieodwracalne reumatyzm leczony jest objawowo. Najczęściej zaczyna się od leków immunosupresyjnych i glikokortykoidów, po których przeprowadzana jest plazmafereza (wymiana osocza). Nie mniej w trakcie leczenia największą rolę odgrywają: ćwiczenia fizyczne, masaże i zdrowa dieta.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera