POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy, jak sama nazwa wskazuje, występuje w okresie pokwitania. Powodowany jest przez zaburzenia hormonalne, które wywołują nadmierną produkcję łoju przez gruczoły łojowe. do tego dochodzi rogowaciejące komórki, które zamykają ujście przewodów łojowych.

 

Powstające wągry i stany zapalne mogą utrzymywać się przez bardzo długi okres i mogą zostawić po sobie widoczne blizny.  

 

Pomimo zaburzeń hormonalnych, które są głównym powodem występowania trądziku młodzieńczego, to do powstawania zmian może dodatkowo przyczyniać się zła dieta i nieodpowiednia higiena.

 

Z diety powinniśmy wykluczyć mleko, lody, śmietanę, czekoladę, produkty bogate w cukier oraz tłuste i ostre potrawy. Co do higieny skóry trądzikowej trzeba unikać przesuszania skóry (ponieważ zaczyna ona jeszcze intensywniej produkować łój), nie wolno szorować bezpośrednio zmian skórnych lecz delikatnie je myć.

 

Leczenie trądziku jest różne, w zależności od jego nasilenia. Najbardziej intensywne przypadki wymagają leczenia antybiotykowego bądź hormonalnego. Z tymi mniej zaostrzonymi z pomocą przyjdą kremy z witaminą A (retinolem) oraz dermokosmetyki.

Przydatne wskazówki

Data dodania: 27-08-2015

Sok na trądzik

Data dodania: 27-08-2015

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera