POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Przemiana materii

Przemiana materii (inaczej metabolizm) to nic innego jak suma wszystkich reakcji chemicznych zachodzących w naszym organizmie polegających na przekształcaniu substancji odżywczych w energię i wydalaniu produktów ubocznych.

 

Energię potrzebną do utrzymania wszystkich podstawowych czynności życiowych określamy mianem Podstawowej Przemiany Materii. Określa ilość energii, którą spalamy każdego dnia na same podtrzymanie funkcji życiowych (pracę mózgu, serca, podtrzymania temperatury ciała i odżywienia mięśni). Podstawowa Przemiana Materii jest określana indywidualnie dla każdej osoby na podstawie wieku, wzrostu, płci i masy ciała (szczególnie mięśni), dlatego niektóre osoby jedząc wiele są bardzo chude a inne szybko tyją. Warto wspomnieć, że wraz z wiekiem szybkość przemiany materii spada, a co za tym idzie potrzebujemy mniej energii na podstawowe funkcje życiowe.

 

Dodatkowa Przemiana Materii to ilość energii spalanej na wszystkie “nadprogramowe” czynności takie jak bieganie, pracę fizyczną, intensywny wysiłek intelektualny etc.

 

Tempo przemiany materii zmienia się wraz z wiekiem. Najszybszy metabolizm mają nastolatkowie, a najwolniejszy zwykłe kobiety po 50 roku życia z mała ilością estrogenów.

Pomimo, że na czynniki genetyczne nie mamy wpływu, to możemy przyspieszyć swój metabolizm z pomocą regularnego i zdrowego odżywiania (nie przejadać się i jeść regularnie), ćwiczeniom fizycznym i redukcji stresu w swoim życiu (kortyzol przyspiesza dokładanie się tłuszczu).

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera