POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Glistnica

Glistnica jedna z najczęściej występujących parazytoz. Glista ludzka należy do najbardziej rozpowszechnionych pasożytów zamieszkujących przewód pokarmowy, głównie jelito cienkie człowieka. Wydzieliny i wydaliny (toksyny) glist powodują zatrucie organizmu i mogą wywołać reakcje alergiczne.


Objawy obecności glist: bóle brzucha, niestrawność, mdłości, wymioty, biegunki lub zaparcia, zaburzenia łaknienia, wysypki, świąd skóry, bóle głowy, rozdrażnienie, obrzęk twarzy i rąk, gorączka, uporczywy kaszel, często objawy są podobne jak przy zapaleniu płuc. Larwy wywołują kaszel przez drażnienie nabłonka oskrzelowego.

 

Duża liczba glist w jelicie może nawet doprowadzić do jego niedrożności, co zwykle wymaga interwencji chirurgicznej. Zdarza się też tak, że robaki wnikają do przewodów żółciowych i trzustkowych, jamy otrzewnej, wyrostka robaczkowego i w ten sposób powodują powstanie stanów zapalnych.

 

Zakażenie odbywa się po połknięciu jaja glisty, znajdującej się w wodzie lub w glebie. W jelicie z jaj wylęgają się larwy, które następnie przechodzą przez ścianę jelita do drobnych naczyń krwionośnych i z prądem krwi - do wątroby. Tu rosną do wielkości ok. 1mm. Z wątroby ponownie dostają się do krwi, a następnie do płuc i serca. Następnie larwy mogą przebijać ściany pęcherzyków płucnych i poprzez drzewo oskrzelowe dotrzeć do tchawicy i gardła. Odkrztuszone i połknięte ze śluzem młode larwy ponownie dostają się do jelita cienkiego i tu już pozostają.

 

Samica glisty ludzkiej może osiągnąć długość do 40 cm; w ciągu doby samica składa do 200 000 jaj. Jaja te są następnie wydalane do środowiska zewnętrznego. W sprzyjających warunkach otoczenia, po 18-20 dniach w jajach rozwijają się larwy. Jaja zawierające larwy nazywane są jajami inwazyjnymi.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera