POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Katar

Przeziębienie jest główną przyczyną zapalenia błony śluzowej i nadmiernego wydzielania śluzu (czyli potocznie kataru). Śluz gromadzony w jamie nosowej i zatokach obocznych nosa, znajdujących się w kościach otaczających oczodół, może dać objawy zapalenia zatok. Przyczynamiprzeziębienia lub zapalenia zatok może być zimno, które wywołało podrażnienie błony śluzowej i przyspiesza rozwój infekcji bakteryjnej lub wirusowej w nosie i w gardle. Nie wyleczone przeziębienie powoduje zapalenie krtani, a następnie zapalenie oskrzeli.


Inną częstą przyczyną kataru jest alergia, lecz towarzyszy jej bardzo rzadki śluz, który cieknie nie zatrzymując się w nosie. Taki typ kataru na tle alergicznym nazywany jest katarem siennym.

 

Gdy katar jest gęstszy o żółtym lub zielonym zabarwieniu, spowodowany jest przez wirusy lub bakterie i wymaga leczenia naturalnym antybiotykiem, jak propolis pszczeli lub czosnek. Jeśli katar jest ciągły i utrzymuje się przez kilka miesięcy lub lat, może prowadzić do rozprzestrzenienia się zapalenia na zatoki i powstania zapalenia zatok.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera