POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Mózg

Mózg - organ, który został wyniesiony na piedestał. Pracuje on całą dobę gromadząc i przetwarzając informacje ze świata zewnętrznego i na ich podstawie regulując funkcjonowanie całego naszego organizmu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przeprowadzać proste działania i błyskawicznie reagować na nagłe bodźce oraz wykonywać najbardziej skomplikowane obliczenia na świecie i tworzyć abstrakcyjne idee. Jej funkcjonowanie jest ściśle powiązane z twoim potencjałem intelektualnym oraz zdrowiem psychicznym i fizycznym, dlatego warto dowiedzieć się jak dbać o swój cudowny mózg.

 

Po pierwsze woda. Nasz mózg składa się w 85% z wody i jest ona niezbędna dla jego prawidłowego funkcjonowania. Szacuje się że zaledwie 1-2% odwodnienie mózgu skutkuje wyraźnymi zaburzeniami w jego funkcjonowaniu. W erze kawy i herbaty, napoi gazowanych i energetycznych nasze organizmy bardzo często cierpią z powodu chronicznego odwodnienia. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj o nagłe wlewanie w siebie 2 litrów wody dziennie (często doprowadzając do wypłukania minerałów, albo wręcz przeciwnie, zablokowania ich wchłaniania poprzez nadmiar jednego), ale o zaprzestanie picia napoi, które nie nawadniają naszego organizmu i stopniowym zwiększaniu picia wody. Wystarczy zacząć od picia jednej dodatkowej szklanki wody dziennie do tego co normalnie pijemy i powoli zwiększać jej ilość. Dzięki temu nasz organizm nie odczuje szoku i nie zacznie magazynować nagłego nadmiaru wody, tylko zacznie stopniowo ją wymieniać.

 

Punk drugi ruch. Nie wiadomo jeszcze dlaczego, ale według badań prowadzonych na University of Pittsburgh, u osoby regularnie ćwiczących areobik hipokamp powiększył swoja objętość, zarówno u osób starszych jak i młodych. Efektem były zdecydowanie lepsze wyniki w testach na pamięć.

 

Punk trzeci sen. Ty w nocy odpoczywasz, ale twój mózg nieustannie pracuje. W trakcie snu twój mózg porządkuje zdobytą w ciągu dnia wiedzę i czyści niepotrzebne informacje. Ilość snu jaka potrzebujemy jest sprawą indywidualną, nie mniej musi być to minimalnie 6 godzin. Osoby, które nie sypiają regularnie wykazują mniejszy potencjał intelektualny, mają zmniejszone libido, słabiej przyswajają wiedzę, maja problemy z koncentracją i częste bóle głowy. Co więcej, po 30 godzinach bez snu nasz refleks jest zdecydowanie słabszy i zaczynamy mieć poważne problemy z podejmowaniem decyzji, natomiast po 72 godzinach zaczynamy mieć halucynacje.

 

Punk czwarty jedzenie. Z tego co zjemy nasz organizm musi wytworzyć wszystkie elementy niezbędne do swojego funkcjonowania i regeneracji. Nasz mózg potrzebuje L-tyrozyny do wytwarzania neuroprzekaźników (dopaminy, adrenaliny i noradrenaliny) i L-tryptofanu do produkcji serotoniny, tzw. hormonu szczęścia, który poprawia jasność myślenia i samopoczucie oraz zapewnia głęboki sen. Nie obędzie się również bez nienasyconych kwasów tłuszczowych, które zapewniają prawidłową pracę neuronów.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera