POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Paradontoza

Paradontoza to niezwykle częsta choroba jamy ustnej. Jest to przewlekłe zapalenie dziąseł, które może doprowadzić do całkowitej utraty zębów. Rozwija się bardzo niewinnie. Nieprawidłowa lub niewystarczająca higiena jamy ustnej pozwala na tworzenie kamienia nazębnego. Z czasem kamień nazębny może narastać i przyczyniać się do tworzenia tzw. kieszonek (czyli przestrzeni pomiędzy zębem a dziąsłem), w których gromadzą się resztki pokarmu i namnażają bakterie, które wydzielają substancje niszczące tkanki.


Objawy paradontozy:

  • cofnięte dziąsła, które odsłaniają szyjki zębowe powodując nadwrażliwość na ciepło i zimno,

  • zaczerwienione i obrzmiałe dziąsła,

  • krwawienie dziąseł podczas szczotkowania,

  • rozchwiane zęby,

  • nieprzyjemny zapach z ust,


Leczenie paradontozy trzeba zacząć od wizyty dentysty, który usunie kamień nazębny i zabezpieczy ząb przed jego odtworzeniem. Następnie oczyszcza on kieszonki zębowe z nagromadzonych bakterii. W przypadkach zaawansowanej paradontozy możliwe, że będzie potrzebna interwencja chirurga, który usunie i ponownie zastąpi zniszczone tkanki.


W celu szybkiego wykrycia paradontozy konieczne są regularne wizyty u dentysty. Nie mniej i tak nie unikniesz 3 krotnego szczotkowania zębów w ciągu dnia. Może lepiej zacząć dbać o higienę jamy ustnej już teraz zanim trzeba będzie walczyć z czymś poważniejszym?

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera