POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Mięśnie

Mięśnie stanowią około 40% masy ciała mężczyzn i 35% u kobiet. Ich celem jest nie tylko umożliwić nam poruszanie się i utrzymanie prawidłowej postawy. Regulują przepływ płynów w organizmie i wytwarzanie ciepła oraz ochraniają organy wewnętrzne, nerwy i naczynia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto, mięśnie poprzecznie prążkowane serca kurczą się niezależnie od naszej woli, umożliwiając jego ciągłe funkcjonowanie. Ponieważ stan naszych mięśni wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie, warto o nie zadbać. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, u których szybkość regeneracji mięśni zaczyna spadać.

 

Jak dbać o swoje mięśnie:

  • Podstawą do utrzymania i rozwoju mięśni jest zawsze ich odpowiednia stymulacja. Spacery, nordic walking, jogging czy trening na siłowni. Każdy z nas powinien dobrać sobie aktywność, która najbardziej mu odpowiada i regularnie ćwiczyć.

  • Odpowiednia ilość ruchu jest równie ważna jak odpowiedni odpoczynek. To właśnie w te dni, gdy nie uprawiamy intensywnie sportu oraz w trakcie snu nasze mięśnie regenerują zniszczenia i nabierają siły.

  • Pij odpowiednio dużo wody. Nasze mięśnie składają się z wody i potrzebują jej ciągłych dostaw, aby móc prawidłowo funkcjonować. W przeciwnym wypadku po prostu słabą. Dlatego najlepszym wyborem jest woda i ziołowe herbaty, które zdecydowanie lepiej nawodnią twój organizm niż kawa i napoje energetyczne.

  • Musisz jeść. Twoja dieta powinna być dobrana odpowiednio do intensywności wykonywanego treningu. Nawet jeśli są to poranne spacery czy lekki wysiłek fizyczny zamień słodycze i fast food na świeże warzywa i dobre źródło białka, a cały twój organizm będzie ci wdzięczny.

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera