POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Kości i zwyrodnienia chrzęstno-kostne

Chrząstka stawowa, to najważniejszy element naszych stawów składający się z kolagenu i substancji podstawowej. Bierze bezpośredni udział w przenoszeniu sił działających na stawy oraz amortyzuje wstrząsy. I choć charakteryzuje się niezwykle niskim współczynnikiem tarcia i odpornością na ścieranie, jest bardzo podatna na rozciąganie i ciśnienie. Aby chrząstka stawowa mogła pełnić swoją funkcję jej starte części muszą być nieustanne regenerowane przez nasz organizm. W przeciwnym razie postępujące jej zniszczenia są doskonałym podłożem do rozwijania się choroby zwyrodnieniowej. W jej pierwszej fazie chrząstka powiększa się, jej funkcja przenoszenia ciężaru zostaje upośledzona. Następnie chrząstka maleje i następują uszkodzenia sąsiadujących z nią tkanek. To właśnie wtedy zaczynają się tworzyć torbiele zwyrodnieniowe, zagęszczenia i wyrośla kostne, które prowadzą do dalszego upośledzenia ruchomości stawów.  Przyczyną zwyrodnień mogą być również bezpośrednie urazy chrząstki i tkanek sąsiadujących.


Obecnie istnieje wiele naturalnych suplementów wspierających jej regenerację oraz środków farmakologicznych redukujących proces ścierania się chrząstki. O zdrowej diecie i w suplementach powinny pamiętać szczególnie sportowcy, których stawy “zużywają” się dużo szybciej, a co za tym idzie potrzebują więcej substancji odżywczych oraz osoby starsze, których stawy z wiekiem regenerują się wolniej.


Chcąc dbać o swoje stawy nie dopuszczając do rozwoju zwyrodnień chrzęstno-kostnych musimy zadbać, aby nasz organizm nie był zakwaszony oraz sprawdzić poziom wapnia, witamin z grupy B i witaminy D.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera