POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

Cukrzyca

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje cukrzycę w następujący sposób: “Cukrzyca jest stanem chronicznej hiperglikemii, spowodowanym przez rozmaite czynniki: genetyczne, żywieniowe itd. Hormon insulina, wydzielany przez komórki Beta trzustki jest głównym regulatorem poziomu cukru we krwi. Kiedy insulina nie jest produkowana efektywnie, poziom cukru we krwi podnosi się, powodując różne zaburzenia.”

 

Objawy cukrzycy:

  • Zwiększona potrzeba oddawania moczu (10 lub więcej ray dziennie). W ten spossób organizm pozbywa się nadmiaru cukru.

  • Osoba chora staje się zdenerwowana, zmęczona, osłabiona i wyczerpana. Oprócz tego jest głodna i odczuwa silną ochotę na jedzenie cukru.

  • Nasilona polidypsja - picie dużej ilości płynów.

  • Glukozuria - obecność cukru w moczu. Kiedy stężenie cukru jest zwiększone przechodzi on do moczu. Zjawisko to zachodzi, gdy poziom cukru we krwi osiąga wartość 180 mg na 100 ml.

  • Ketonuria -  obecność acetonu w moczu. Mocz oraz oddech mają zapach acetonu. Uwaga! Ketonuria wraz z glukozurią może spowodować śpiączkę cukrzycową.

 

Diabetycy mogą tylko zyskać na zwiększeniu spożycia warzyw i świeżo wyciskanych soków warzywnych. Ci, którzy chorują na cukrzycę typu I, powinni unikać soków owocowych, ale mogą jeść całe owoce. Z kolei cukrzyca typu II ma związek z nieprawidłowym funkcjonowaniem insuliny. Osoby, które na nią chorują, cierpią z powodu oporności insulinowej i mogą mieć bardzo wysoki poziom insuliny we krwi. Wykryta we wczesnym stadium może zostać całkowicie wyleczona. Brak równowagi chemicznej towarzyszący syndromowi X często prowadzi do cukrzycy typu II. Można ją leczyć tymi samymi metodami

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Jak radzić sobie z cukrzycą?

Data dodania: 24-09-2015

Porady dla diabetyków

Oto garść porad i kilka przepisów na soki specjalnie dla cukrzyków.

Data dodania: 26-08-2015

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera