Alfabet zagadnień


Od samego początku byliśmy skupieni na dostarczaniu naturalnych produktów klasy premium, które będą połączeniem tego co najlepsze w naturze i nauce.


Wykorzystując naturalne substancje bioaktywne unikalne dla rejonu Nowej Zelandii, produkujemy szeroką gamę produktów takich jak: miody, pyłek pszczeli, mleczko pszczele oraz produkty do pielęgnacji skóry i jamy ustnej oraz środki do leczenia ran.

 


Połączenie natury i nauki stanowi podwalinę Manuka Health.

Przywiązujemy najwyższą wagę do tego, aby poziom bioaktywnych związków zawartych w  kupowanym przez Państwa miodzie był taki sam jak bezpośrednio po wyjęciu z ula. Temperatura panująca w naszym nowoczesnym zakładzie przetwórczym Manuka Health nigdy nie przekracza naturalnej temperatury panującej w ulu (37 - 40 °C).

 

Dzięki temu Miód Manuka MGOTM jest kwalifikowany jako „miód surowy”, a więc taki, który zachowuje wszystkie naturalne składniki dające mu właściwości charakterystyczne dla miodu Manuka i jest uważany za najlepszy miód Manuka na świecie.

 

Każda, bez wyjątku, partia miodu jest badana w laboratorium wewnętrznym pod kątem zawartości methylglyoxalu (MGOTM) i HMF oraz w laboratorium zewnętrznym pod kątem diastazy, koloru i mikrobiologii. Dana partia miodu jest dopuszczana do dystrybucji pod marką Manuka Honey MGOTM tylko wtedy, gdy spełnia wszystkie rygorystyczne standardy stawiane przez laboratoria. Mierzenie stężenia methylglyoxalu (MGOTM) jest najlepszą metodą mierzenia niezawodnej (niezwiązanej z nadtlenkiem wodoru) aktywności miodów Manuka. Metoda ta została opracowana w 2006 r. przez niemieckiego naukowca, prof. Thomasa Henle i zastąpiła stosowaną od ponad 15 lat metodę UMF.

 

Opierając się na przeprowadzonych badaniach uważamy, że wyłącznie methylglyoxal jest odpowiedzialny za unikatowe właściwości miodu Manuka. Mogą występować także efekty synergistyczne, dzięki innym składnikom, takim jak polyfenole, ale bez methylglyoxalu miód Manuka nie miałby swych unikatowych właściwości. – prof. Thomas Henle.

 

Dane przez Naturę, udowodnione przez Naukę.

Czujemy się zobowiązani do poprawy jakości życia naszych klientów poprzez dostarczanie im naturalnych, wysokiej jakości produktów, które zawierają w sobie unikatowe dla terenów nowej Zelandii związki o udowodnionych naukowo korzyściach zdrowotnych.

SORTUJ
PRODUKTÓW NA STRONIE

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera