Picie wody - najlepsza terapia

« Powrót

Picie wody - najlepsza terapiaOdwonienie jest chyba najbardziej powszechnym, ale w dużej mierze nierozpoznawalnym problemem w nowoczesnych społeczeństwach. Alkohol, kawa, herbata i napoje gazowane stał się głównym wyborem dla zaspokojenia pragnienia, zwłaszcza wśród młodszych pokoleń. Głównym efektem spożywania takich napojów jest jednak to, że usuwają one wodę z krwi, komórek i narządów - najważniejszych i najcenniejszych zasobów organizmie.Picie wystarczającej ilości świeżej wody jest warunkiem koniecznym dla uniknięcia choroby i spowolnienia procesu starzenia.Każdy, kto jest zdrowy i chce takim pozostać musi pić około 6-8 szklanek świeżej wody dziennie. Zapewni to dzienną rację wody dla 60-100 bilionów komórek w organizmie, do utrzymania wydajnego trawienia, metabolizmu i usuwania odpadów. Dzieci natomiast mogą pić 4-6 szklanek wody dziennie, w zależności od ich aktywności fizycznej.


Wskazówki Andreasa Moritz’a odnośnie tego, jak zachować równowagę wodną organizmu.

  • Rozpocznij dzień pijąc jedną szklankę ciepłej wody, aby zakończyć "suszę" po nocy i usunąć zgromadzone odpady z organów wydalniczych.

  • Na pół godziny przed posiłkiem, pij jedną szklankę wody. Utrzyma to krew rzadką i tym samym umożliwi jaj przyjęcie składników odżywczych i dostarczenie ich do komórek.

  • Woda pomaga także zwiększyć wydzielanie soków trawiennych i zapobiega zlepianiu się żółci. Natomiast picie dużej ilości wody lub innych napojów wraz z posiłkiem rozcieńcza soki trawienne. Powinno się tego unikać, ponieważ zaburza to proces trawienia.

  • Po posiłku krew zużywa znaczne ilości wody do dystrybucji substancji odżywczych do komórek i dlatego dość szybko może pojawić się niedobór wody. Picie kolejnej szklanki wody około 2,5 godziny po każdym posiłku dostarczy odpowiednią ilość wody do krwi.

  • Te proste wskazówki mogą pomóc w zapobieganiu najpoważniejszym chorobom, które są powszechne w nowoczesnych społeczeństwach. Picie wystarczającej ilości wody w odpowiednim czasie może i powinno być częścią każdej innej terapii leczniczej chorób.


Metoda małych kroków.

Każda próba przywrócenia równowagi gospodarki wodnej organizmu powinna być dokonywana stopniowo. W przeciwnym razie może spowodować poważne szkody. Osoba odwodniona to taka, która pijąc jedynie minimalną wymaganą ilość wody przez kilka tygodni, miesięcy lub lat, uszczupliła zapasy wody w komórkach, a spożywając od dłuższego czasu kofeinę lub żywność i napoje zawierające cukier stała się podatna na choroby.W czasie odwodnienia, komórki ciała nie są w stanie sprawnie funkcjonować.Aby uchronić przed dalszą utratą wody, sprawiają, że ich błony komórkowe stają się mniej przepuszczalne dla dyfuzji wody, pociągając za sobą dodatkowe ilości tłuszczów w tym cholesterolu. Ten mechanizm przetrwania niestety również uniemożliwia pozbywanie się odpadów metabolicznych sprawiając, że komórki zaczynają się dusić we własnych odpadach. Niektóre z nich, aby przetrwać w tym toksycznym środowisku, mogą w końcu przejść mutację genetyczną i zmienić się w komórki nowotworowe.


W stanie odwodnienia, nerki zatrzymują wodę, tak jak reszta ciała. Na tym u wielu osób zaczynają się zachcianki żywieniowe i przejadanie się solą lub słonymi pokarmami, ponieważ organizm potrzebuje więcej soli do zatrzymania tej niewielkiej ilości wody, która mu pozostała. To jednak powoduje, że nerki filtrują jeszcze mniej wody niż wcześniej. Mocz staje się coraz bardziej skoncentrowany i jest go coraz mniej.


W tym stanie ekstremalnego odwonienia, byłoby nierozsądnym nagle zacząć pić nawet zalecane 6-8  szklanek wody dziennie. Ponieważ komórki stworzyły barierę, aby oszczędzać wodę, nie są w stanie chłonąc na raz ilości wody, od której się odzwyczaiły. Woda po prostu zostanie na zewnątrz komórek, co doprowadzi do retencji wody i przyrostu masy ciała.  


Biorąc pod uwagę te okoliczności, nerki nie będą w stanie filtrować zbyt wiele z tej ilości, a moczu nadal będzie mało. Każde nagłe spożycie dużej ilości wody może spowodować poważne zatory limfatyczne, obrzęki, a w niektórych przypadkach nawet śmierć. Efektem byłoby zatrucie wodne, potencjalnie śmiertelne zaburzenia funkcji mózgu, które występują gdy normalna równowaga elektrolityczna w organizmie przekracza bezpieczne granice przez bardzo szybkie spożycie wody.Przejście ze stanu ciężkiego odwodnienia do poprawy gospodarki wodnej powinno być stopniowe i najlepiej monitorowane przez lekarza, który jest świadom zasad metabolizmu wody.


Jak przywrócić równowagę wodną organizmu?

Dodaj tylko jedną szklankę wody dziennie do ilości wody, którą zwykle pijesz i sprawdź czy zwiększy się ilość oddawanego moczu. Jeśli tak, dodaj kolejne 1-2 szklanki dziennie. Jeśli nie, zmniejsz dodatkową ilość do 1/2 wody dziennie.


Najważniejsze jest, aby twoje nerki zaczęły filtrować więcej wody w miarę, jak wypijasz więcej wody. Nie chcesz tworzyć "tamy" w nerkach, co może się skończyć nawet zalaniem płuc.  W miarę upływu czasu nerki zorientują się, że woda nie jest już towarem deficytowym w organizmie i wprowadzą niezbędna zmiany w celu zwiększenia oddawania moczu. W tym czasie, ciało w naturalny sposób  zmniejszy swoją produkcję soli i sposób jej przechowywania. Gdy to nastąpi, chęć jedzenia dużych ilości soli lub słonych pokarmów także może się zmniejszyć. Reakcja ta jest spowodowana przez naturalne działanie moczopędne wody.


Jeśli przyjmujesz leki moczopędne, musisz wiedzieć, że woda jest znacznie bardziej efektywna w pobudzaniu wydalania moczu niż jakikolwiek inny lek, a ponadto nie ma żadnych szkodliwych skutków ubocznych. Leki moczopędne powinny być stopniowo zmniejszane pod nadzorem lekarza. 


Kiedy nerki nie mają większych problemów z wyeliminowaniem moczu, możesz zwiększyć spożycie wody do naturalnego minimalnego dziennego zapotrzebowania 6-8 szklanek dziennie. Spowoduje to znaczny spadek ryzyka wystąpienia chorób.


Aby odwrócić skutki wielu lat odwodnienia i przywrócić równowagę wodną, czasami potrzeba roku lub dłużej.Obrzęk jest naturalną reakcją organizmu na nagły wzrost spożywanej wody.

Kiedy ciało jest odwodnione, stara się zachować sól w celu utrzymania wody. W miarę przywracania równowagi w gospodarce wodnej, nadmiar soli jest również usuwany wraz z moczem. Jeśli próby nawodnienia są zbyt szybkie, w obszarach z największą retencją soli może wystąpić obrzęk limfatyczny. Wszelkie pojawiające się obrzęki w okolicach oczu lub kostek wskazują, że proces powrotu do równowagi powinien być wolniejszy. W miarę zmniejszenia obrzęku, możesz wznowić picie normalnej ilości wody.


Wraz ze wzrostem ilości  wypijanej wody, twoje ciało będzie również w stanie usunąć nadmiar soli. Nie chcesz jednak cierpieć z powodu niedoboru soli mineralnych. Należy więc zapewnić spożycie nierafinowanej solijako ważnego elementu diety. Jeśli nie będziesz regularnie ćwiczył mięśni i zaczniesz odczuwać skurcze, szczególnie w nocy, będzie to oznaczało, że twoje ciało najprawdopodobniej nie otrzymuje dość soli (lub dostarczasz mu niewłaściwego rodzaju np. oczyszczonej soli kuchennej).


Zarówno woda, jak i sól są mu absolutnie niezbędne dla utrzymania metabolizmu wodnego na zrównoważonym poziomie i wydzielenia wystarczającej energii wodnej do podtrzymania procesów komórkowych. Woda pitna jest najbardziej znacząca pośród wszystkich terapii, ponieważ cały organizm od niej zależy.


Picie wody i porzucenie pozbawiających nas energii wpływów, powinno być pierwszym zabiegiem w przypadku choroby, zanim przystąpi się do jakiegokolwiek innego leczenia. W większości przypadków, problem zniknie naturalnie, gdy organizm jest odpowiednio nawodniony i gdy damy mu możliwość odpoczynku.

 

Tekst powstał na podstawie jednej z książek Andreasa Moritza. 

Powyższy tekst nie stanowi porady lekarskiej i ma charakter wyłącznie informacyjny. Osoby chore powinny stosować się do zalecań lekarza. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą jeśli chodzi o olejki young living oraz altrient c

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera