Ciąża i połóg- czyli jak uniknąć depresji poporodowej

« Powrót

Ciąża i połóg

Ciąża i połóg to czas, który jest naprawdę trudny dla organizmu kobiety. Zachodzi w nim bowiem wówczas naprawdę dużo zmian. Dlatego też należy się do tego odpowiednio przygotować. Dzięki temu nie tylko będziesz czuła się dobrze pod względem fizycznym, ale również psychicznym.


W myśl chińskiej medycyny w momencie poczęcia dochodzi do zmiany struktury organizmu kobiety. Od tej chwili jest on bowiem nierozerwalnie połączony kanałami służącymi przepływowi sił witalnych z kształtującym się organizmem dziecka. Szczególnie ważne są tutaj pierwsze trzy miesiące ciąży (pierwszy trymestr). W tym czasie bowiem krew kobiety musi dostarczyć płodowi największej ilości substancji odżywczych. To tłumaczy możliwą w tym okresie anemię oraz niedobór innych witamin i mikroelementów. Stężenie hemoglobiny w organizmie kobiety ciężarnej powinno wynosić przynajmniej 120 jednostek. Jej niedobór jest bardzo niekorzystny dla zdrowia przyszłej matki

 

W czasie ciąży a także już po urodzeniu dziecka kobieta bezwzględnie powinna dbać nie tylko o odpowiednią jakość krwi ale również o wątrobę i żołądek. Zakłócenia w obrębie tych narządów są bowiem główną przyczyną porannych nudności. To dolegliwość, która naprawdę potrafi obniżyć komfort życia kobiety i jednocześnie doprowadzić do jej wycieńczenia psychicznego. Aby im zapobiec należy postawić na zdrowe odżywianie – oparte na naturalnych składnikach a także unikanie sytuacji stresowych. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku również opieka mężczyzny, który powinien otoczyć przyszłą matkę opieką i dać jej poczucie bezpieczeństwa.


Depresja poporodowa

Poród to dla kobiety przełomowe przeżycie. Jest ono z jednej strony źródłem ogromnej radości a z drugiej niepokoju. Chińczycy po porodzie podają kobiecie herbatkę ziołową. Zapobiega ona bowiem wystąpieniu depresji poporodowej. Czy wiesz czym jest depresja poporodowa i w jaki sposób możesz z nią walczyć?

 

Depresja poporodowa spowodowana jest przede wszystkim niedoborami występującymi we krwi kobiety, a ponieważ Serce, które w sposób bezpośredni zarządza krwią pozostaje w stałym zespoleniu z Umysłem, staje się on depresyjny i niespokojny. To właśnie dlatego kobieta zamiast radości odczuwa niepokój oraz zmęczenie. Charakterystycznymi objawami depresji poporodowej jest również płaczliwość a także dręczące poczucie winy. Należy wiedzieć, że z niedoborów krwi mogą rozwinąć się w poważniejsze stany chorobowe, które prowadzą wręcz do stanów neurotycznych, obsesji i fobii. Kobieta może być wówczas już nie tylko przygnębiona ale wręcz agresywna, może mieć urojenia a także skłonności samobójcze.


Do fizycznych objawów depresji poporodowej możemy natomiast zaliczyć: zmiany na języku (blady, cienki, z bruzdami lub obrzmiały) oraz oczy pozbawione blasku.


Terapia Tiens

Depresja poporodowa może być skutecznie wyleczona preparatami, które proponuje nam chińska medycyna. Czas trwania kuracji jest kwestią indywidualną i może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Niemniej jednak należy wiedzieć, że psychozy poporodowe wymagają czasem wsparcia metodami konwencjonalnymi. W takim przypadku bezwzględnie zatem należy udać się po pomoc do lekarza.

 

Preparaty Tiens, które pomogą ci zdrowo przejść przez okres ciąży i zapobiec wystąpieniu depresji poporodowej:

  • Spirulina (dawkowanie 2- 3x dziennie po 2 kapsułki) oraz Biocynk (dawkowanie: po 3 kapsułki dziennie).

  • Podczas rozwoju układu kostnego i zębów u dziecka (dawkowanie: 7-9 tydzień i 32-34 tydzień zalecana jest suplementacja wapnem: BIOWAPŃ (dawkowanie: 1/2 saszetki proszku dziennie lub GAI-BAO – 1 tabletka dziennie wieczorem).

  • Dla zapewnienia prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka zaleca się przyjmowanie WEJKANU(dawkowanie: 1x dziennie po 1 kapsułce).

  • Przy depresji poporodowej trzeba odżywić krew i wzmocnić serce. Dlatego też zalecamy przyjmowanie preparatu WEJKAN (dawkowanie: 1 x dziennie po 1 tabletce w ciągu dnia). Zaleca się również picie TRANU Z WĘGORZA (2x dziennie po 2- 3 kapsułki).

Zapraszamy także do  zapoznania się z naszą ofertą ekologicznej żywności oraz olejków young living.

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera