POKAŻ FILTRY

CENA:

OD DO

MARKA:

BUFOROWANA WITAMINA C 500mg

BUFOROWANA WITAMINA C 500mg - Sklep Alfabet Zdrowia
cena:50.00 zł

Przyjmowanie samego kwasu askorbinowego może doprowadzić organizm do silnego zakwaszenia organizmu oraz niewydolności nerek. Podczas suplementacji samym  l-askorbinianem sodu mogą pojawić się problemy z nerkami wskutek nadmiaru sodu - zatrzymania wody w organizmie. Mocz przybiera wówczas odczyn nadmiernie zasadowy (powyżej 7).

 

Aby zapobiec tym problemom opracowano lewoskrętnąwitaminę C nowej generacji.


To co wyróżnia mAG witaminę C i stawia jako pierwszą wśród innych suplementów diety to zastosowanie innowacyjnej technologii produkcji, podczas której każda cząsteczka kwasu l-askorbinowego i l-askorbinianu sodu jest rozbijana na mikro cząsteczki, dzięki czemu uzyskuje się większą powierzchnię czynną umożliwiającą skuteczne działanie.


Ta technologia powoduje, że mikroskopijne drobinki składników powstałe w wyniku mikronizacji wchłaniają się w przewodzie pokarmowym natychmiast, i w niemalże 100%, bez efektów ubocznych.


mAG Witamina C jest pierwszą tak wysokiej klasy witaminą, która wchłania się przez skórę! Dodatkowo dzięki buforowaniu l-askorbinianem sodu, jest witaminą bezpieczną, niezakwaszającą organizmu, którą można przyjmować stale lub w dużych ilościach bez uszczerbku na zdrowiu.


Witamina nowej generacji:

  • nie posiada żadnych konserwantów, substancji wypełniających, przeciwzbrylających i sztucznych barwników

  • dzięki mikronizacji - innowacyjnej technologii produkcji wchłania się niemalże w 100% (także przez skórę!)

  • dzięki buforowaniu l-askorbinianem sodu nie zakwasza organizmu, nie podrażnia żołądka i nie wpływa negatywnie na pracę nerek,

  • forma bezbarwnej kapsułki, nie powoduje powoduje podrażnienia przewodu pokarmowego, jak przy przyjmowaniu witaminy C w postaci proszku,

  • wyprodukowana z najczystszych składników

  • witamina, której przyjmowanie w dużych dawkach, nie przynosi żadnych negatywnych skutków ubocznych

 

PRODUKT OPRACOWANY I WYPRODUKOWANY W POLSCE

 

Skład: Jedna żelatynowa kapsułka zawiera 500 mg witaminy C w postaci kwasu l-askorbinowego i l-askorbinianiu sodu,.

 

W kapsułce znajdą Państwo składniki o najwyższej klasie czystości. Nie ma w nich żadnej substancji pomocniczej, która mogła by obniżyć przyswajalność.

 

Zalecane spożycie::

Ilość witaminy C potrzebną organizmowi ustalamy indywidualnie za pomocą testu tolerancji przewodu pokarmowego. W tym celu należy sukcesywnie zwiększać jej spożycie aż do momentu wystąpienia luźnego stolca, co oznacza nasycenie organizmu. Należy wówczas przerwać przyjmowanie witaminy C, żeby praca jelit się unormowała, po czym przyjmować codziennie dawkę trochę mniejszą lub równą dawce granicznej przyjętej w czasie testu.

 

Pamiętaj! Zapotrzebowanie na witaminę C u osoby chorej jest wielokrotnie większe niż u zdrowej.

 

Zdrowa osoba dorosła może przyjmować codziennie 2 g Witaminy C, co odpowiada 4 kapsułkom mAG Witaminy C. Najlepiej przyjmować je w kilku mniejszych porcjach w ciągu dnia wraz z posiłkami. Bioflawonoidy (naturalnie występujące substancje, które nadają zabarwienie roślinom, a przede wszystkim ich owocom), zawarte w posiłkach pozwalają na maksymalne przyswajanie mAG Witaminy C. Znajdują się min. w takich produktach jak np. cebula, jabłka, cytrusy, gryka, wino, czy jagody.

 

Osoby chore mogą, w zależności od schorzenia i indywidualnej tolerancji, przyjąć do 30 g witaminy C na dobę, bez skutków ubocznych. U osób z dużym niedoborem Witaminy C po zażyciu 2g (4 kapsułek) mAG Witaminy C po 15-20 minutach może nastąpić gwałtowne pobudzenie.


Przy dużej toksemii organizmu po zażyciu większej dawki w ciągu dnia (4-8g) możliwe jest wystąpienie efektu oczyszczania w postaci wysypki bądź biegunki, przy czym biegunka może też być skutkiem słabego przyswajania. W jednym i drugim przypadku należy progresywnie zwiększać dawkę zaczynając od 1 kapsułki na dobę.

Uwagi

Opakowanie: 100 kapsułek

cena:50.00 zł

Obsługujemy płatności

logotypki_29.jpg
logotypki_30.jpg
logotypki_31.jpg
logotypki_32.jpg
logotypki_33.jpg
logotypki_34.jpg
logotypki_35.jpg
logotypki_36.jpg
logotypki_37.jpg
logotypki_38.jpg
logotypki_39.jpg
logotypki_41.jpg
logotypki_42.jpg

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera